przejdź do głównej treści strony

Warsztat dla wolontariuszy: praca z osobami niewidomymi i niedowidzącymi

Praca z osobami niewidomymi i niedowidzącymi

Termin: 17 maja (środa), godz. 16.00 – 19.00
Miejsce: Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski, ul. M. J. Piłsudskiego 37 (brama od ul. Mazurskiej)

Aby zgłosić swój udział wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Pierwszeństwo uczestnictwa w warsztatach mają wolontariusze.

Tematyka warsztatów:

  1. Poradnictwo, rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących, umocowanie osoby z dysfunkcją wzroku w środowisku lokalnym, nauka i praca zawodowa.
  2. Nowoczesne technologie i aplikacje stosowane przez osoby z dysfunkcją wzroku, sprzęt codziennego użytku, powiększający i głośnomówiący, wyposażenie stanowiska nauki i pracy w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.
  3. Przystosowanie przestrzeni publicznej wewnętrznej i zewnętrznej dla osób niewidomych i niedowidzących, nauka orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się, niezbędna i zbędna pomoc osobie z dysfunkcją wzroku.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni, wieloletni pracownicy Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Zachodniopomorskiego, pracujący na co dzień z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Wszyscy to wybitni specjaliści w swej dziedzinie po studiach wyższych i studiach podyplomowych z tyflopedagogiki. Anna Okupińska – tyflopedagog, Agnieszka Sochacka – instruktor orientacji przestrzennej, Justyna Jastrzembska – asystent technologiczny.

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  

08.05.2017

© Urząd Miasta Szczecin