przejdź do głównej treści strony

Mikołajkowa kropla krwi

Zamiast jak co dzień rozpocząć pracę, najpierw oddali krew a następnie przekazali zebrane prezenty i przybory szkolne dzieciom z „Wesołej Chatki” - placówki wsparcia dziennego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie. „Mikołajkowa kropla krwi” to pomysł Klub Honorowych Dawców Krwi pracowników Urzędu Marszałkowskiego by w mikołajki pamiętać o najmłodszych ale i popularyzować krwiodawstwo.

- Radość jest podwójna bo oddając krew pomagamy potrzebującym a dziś dodatkowo sprawiliśmy uśmiechy na twarzach dzieci. Wielu z nas od dawna dzieli się swoją krwią, ale jest to pierwsza oficjalna akcja naszego niedawno powołanego Klubu Honorowych Dawców Krwi pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Pierwsza i z pewnością nie ostatnia. - powiedział wicemarszałek Jarosław Rzepa, pełniący funkcję prezesa klubu Honorowych Dawców Krwi.

Klubu Honorowych Dawców Krwi pracowników Urzędu Marszałkowskiego został powołany przed miesiącem. Członkowie i sympatycy za punkt honoru postawili sobie zorganizowanie wsparcia dla najmłodszych jeszcze w zbliżające się mikołajki. Słowa dotrzymali bo najpierw zorganizowali zbiórkę prezentów, a następnie oddali krew.

Dzień w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie rozpoczęło 10 członków i sympatyków Klubu. Następnie wraz z prezentami odwiedzili dzieci z „Wesołej Chatki”, której podopiecznymi są dzieci w wieku od 3,5 do 14 lat.

Klubu Honorowych Dawców Krwi pracowników Urzędu Marszałkowskiego liczy około 20 członków i działa jako jednostka Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.
 

Autor:  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 

06.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin