przejdź do głównej treści strony

XII edycja konkursu „Nieletni Paragraf” - Relacja

W Szkole Podstawowej Nr 69 przy ul. Zamoyskiego w Szczecinie odbył się finał konkursu „Nieletni Paragraf”. Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz dwunasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, którego celem jest uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.

Trzyosobowe drużyny uczniów szczecińskich szkół walczyły o pierwsze miejsce na podium i tytuł „Odpowiedzialna Szkoła” dla swojej placówki. Zostały one wybrane podczas wcześniejszych etapów. Finaliści osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy o uzależnieniach, agresji, przemocy i przestępczości nieletnich.
Podczas finału uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich Byli świetnie przygotowani przez pedagogów szkolnych. W zdobywaniu wiedzy pomagali także policjanci zajmujący się prewencją kryminalną. Wszyscy z zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo.
Uczniowie oceniani byli przez jury, w którym zasiadał kurator sądowy ds. rodzinnych, pracownik Wydziału Oświaty i przedstawiciel Wydział Zarządzania Kryzysowego I Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Szczecinie oraz policjant. W przerwach pomiędzy poszczególnymi rundami wystąpili uczniowie z ze Szkoły Podstawowej Nr 69, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu oraz piosence oraz uczniowie z klasy o profilu policyjnym ze szczecińskiego LO nr VII.

Po ostrej rywalizacji zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 37” mieszczącej się przy ul. Z. Nałkowskiej, którzy wywalczyli dla swojej szkoły tytuł „Odpowiedzialna szkoła".
Z minimalną ilością punktów – drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 63 przy ul. Grodzkiej , natomiast trzecie Szkoła Podstawowa Nr 44 przy przy ul. Karpackiej. Wyróżnienie za udział w rozgrywkach otrzymali uczniowie z Szkoły Podstawowej Nr 45 przy ul. Marlicza oraz gospodarze imprezy ze Szkoły Podstawowej Nr 69.

Po ogłoszeniu wyników finaliści XII edycji konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

st. asp. Michał Sroka/AG

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

05.06.2018

© Urząd Miasta Szczecin