przejdź do głównej treści strony

Kolejny yellow box

W związku z licznymi głosami kierowców, dzisiaj wieczorem na kolejnym szczecińskim skrzyżowaniu pojawi się tzw. yellow box.

Chodzi o skrzyżowanie ulicy Matejki z ul. Małopolską w kierunku Bramy Królewskiej. Wprowadzenie testowego oznakowania w formie krzyżujących się żółtych pasów nastąpi dzisiaj w nocy. W tym samym czasie odnowione zostanie też oznakowanie na ulicy Wierzbowej. Rozważane jest również wprowadzenie yellow boxów na skrzyżowaniu ul. Zaleskiego z ul. Wyspiańskiego – w kolejnym miejscu wskazywanym przez kierowców.

Przypominamy, że angielska nazwa odnosi się do wyznaczonego na środku skrzyżowaniu pola, pomalowanego w żółte pasy tworzące kratę, na które nie można wjeżdżać, jeśli nie ma się możliwości jego opuszczenia, czyli wyjechania ze skrzyżowania. Rozwiązanie to z powodzeniem funkcjonuje w wielu miastach Europy Zachodniej, na skrzyżowaniach dróg głównych z podporządkowanymi. Od kilku tygodni testujemy je również w Szczecinie.

Testowanie Yellow Box trwać będzie w Szczecinie do końca października. W miejscach w których pojawiają się yellow boxy prowadzone są również działania informacyjne skierowane do kierowców, dotyczące zasad poruszania się po skrzyżowaniach. 

EDIT: ze względu na warunki atmosferyczne yellow box na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską, o którym wczoraj informowaliśmy, nie został wykonany. Przewidywany termin prac to noc z niedzieli na poniedziałek.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

05.09.2019

© Urząd Miasta Szczecin