przejdź do głównej treści strony

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” na szczecińskich ulicach

Od soboty 10 grudnia 2016 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” kontrolują prawidłowe ustawienie świateł. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na występujące, szczególnie w okresie jesienno–zimowym, zagrożenia związane z uczestniczeniem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem.

W ramach kampanii policjanci ze szczecińskiej drogówki od soboty dokonali kontroli kilkudziesięciu pojazdów pod kątem prawidłowego ustawienia świateł oraz wyeliminowania z ruchu pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. Policjanci informowali przy tam jak duże znaczenie mają podczas poruszania się po drodze prawidłowo ustawione światła. Nieprawidłowe ustawienie świateł może powodować niedoświetlanie drogi i gorszą widoczność pieszych i rowerzystów, lub przeciwnie oślepienie innych kierujących.

W ramach kampanii w sobotę 17 grudnia 2016 roku dwie stacje kontroli pojazdów (przy ul. Klonowica 14 oraz przy ul. Pomorskiej 141/143) będą prowadzić bezpłatne kontrole oraz regulacje świateł.

mł. asp. Karolina Rykaczewska/AG

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

13.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin