przejdź do głównej treści strony

Nie bądź pierwszy po tamtej stronie. Kieruj się życiem!

 
 

Z dniem 26 sierpnia 2018r. szczecińska drogówka wspólnie ze Stowarzyszeniem Motocykliści Dla Dzieci przy wsparciu Moto46 oraz PZMot rozpoczyna kampanię profilaktyczną Nie bądź pierwszy po tamtej stronie. Kieruj się życiem! skierowaną do motocyklistów.

Tego dnia nastąpi inauguracja plakatu promującego kampanię. Rozpoczęcie wydarzenia będzie miało miejsce w dniu 26 sierpnia 2018r. na ul. Wendy w Szczecinie (Łasztownia), skąd o godz. 12.15 wyruszy parada motocyklistów. Przejadą oni zgodnie z przepisami ruchu drogowego głównymi ulicami miasta przez skrzyżowanie Most Długi, Brama Portowa, Pl. Kościuszki do Szarych Szeregów, a następnie Al. Wojska Polskiego do siedziby Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie, gdzie odbędzie się festyn. Do udziału w paradzie zapraszamy wszystkich motocyklistów, którym zależy na bezpieczeństwie na drodze. Do zabawy podczas festynu, który rozpocznie się około godz. 12.45 zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina. Będzie można nie tylko spróbować swoich sił na symulatorze jednośladu, ale i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Reszta atrakcji to niespodzianka.

Celem kampanii jest promowanie prawidłowych zachowań na drodze. Często bowiem zdarza się, że młodzi ludzie dają ponieść się emocjom na drodze , a przecież wystarczy chwila nieuwagi, zbyt mocno odkręcona manetka i możesz znaleźć się „ po tamtej stronie”. Plakaty promujące kampanię pojawią się m.in. na telebimach w centrum miasta, szkołach nauki jazdy oraz przystankach autobusowych.

Autorami plakatu są Łukasz Szałamej i Łukasz Rabikowski z Polskiego Radia Szczecin.
 

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

24.08.2018

© Urząd Miasta Szczecin