przejdź do głównej treści strony

Przebadaj swoją kondycję psychiczną

Szybkie tempo życia, stres, zbyt duża ilość obowiązków, mobbing, wypalenie zawodowe. Te i inne problemy dotyczą coraz większej liczby Polaków. Jak temu zaradzić? Jak można pomóc sobie a jak swoim bliskim? Jak zdrowo żyć?

Odpowiedzi na te oraz inne, ważne pytania próbuje znaleźć Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ze Szczecina. Realizuje ono projekt, którego celem jest ocena kondycji psychicznej Polaków a jego przeprowadzenie ma pomóc w przygotowaniu właściwych programów i narzędzi pomocy osobom dotkniętym problemami psychicznymi.

W ramach projektu lekarze oraz inni specjaliści zajmujący się naszym zdrowiem psychicznym opracowali narzędzie do samodzielnej weryfikacji naszej kondycji psychicznej. Jest ono dostępne on-line na stronie www.zdrowiepsychiczne.org, korzystanie z niego jest całkowicie anonimowe i bezpłatne.

Na stronie znaleźć można także informacje dotyczące ośrodków i gabinetów udzielających wsparcia osobom dotkniętym problemami psychicznymi; porady jak radzić sobie ze stresem, lękiem, zaburzeniami snu, wypaleniem zawodowym i innymi problemami psychicznymi; bibliotekę publikacji dotyczących zdrowia psychicznego.

Link do badania kondycji psychicznej http://www.zdrowiepsychiczne.org/zbadaj-swoja-kondycje-psychiczna.html

Autor:  Wydział Spraw Społecznych 

16.10.2018

© Urząd Miasta Szczecin