przejdź do głównej treści strony

Pierwszy po tamtej stronie?

Każdy spacerujący po nabrzeżu Odry w niedzielne popołudnie mógł być świadkiem nietypowych zdarzeń na ul. Jana z Kolna. Leżący motocyklista, uszkodzony motocykl, dookoła porozrzucane części pojazdu, radiowóz stojący z włączonymi światłami błyskowymi. Wszystko to było na szczęście tylko zainscenizowane na potrzeby sesji zdjęciowej do kampanii profilaktycznej pn. „Pierwszy po tamtej stronie?”.

W Szczecinie od początku 2018r. zginęło 2 motocyklistów, a 11 zostało rannych. Odnotowano 44 zdarzenia z ich udziałem. Motocykliści podobnie jak rowerzyści i piesi należą do grupy Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego, którzy w starciu z pojazdem nie mają szans. Właśnie dlatego szczecińska drogówka wspólnie ze Stowarzyszeniem Motocykliści Dla Dzieci rozpoczyna kampanię skierowaną do motocyklistów, połączoną z działaniami profilaktycznymi i edukacyjnymi. Jednym z pomysłów jest realizacja wspólnego plakatu, promującego kampanię. Szczególnie istotne jest to , że oprócz policjantów wzięli w niej udział sami motocykliści. Ważne jest bowiem aby oni sami zachęcali do bezpiecznego zachowania na drodze. Często bowiem zdarza się, że młodzi ludzie dają się ponieść fantazji i emocjom na drodze, a przecież wystarczy chwila nieuwagi, zbyt mocno odkręcona manetka i możesz się znaleźć „ po tamtej stronie”.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ze Szczecina zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestniczyli w działaniach prewencyjno – kontrolnych „Motocykl”. Zaledwie w ciągu kilku godzin zatrzymali 7 motocyklistów bez uprawnień do kierowania takim jednośladem.
Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze! Zgodnie z hasłem kampanii NIE BĄDŹ PIERWSZY PO TAMTEJ STRONIE! KIERUJ SIĘ ŻYCIEM!
W najbliższym czasie będzie można obejrzeć rezultaty sesji zdjęciowej na plakacie promującym kampanię. Autorami plakatu są Łukasz Szełemej i Łukasz Rabikowski z Polskiego Radia Szczecin.


st. asp. Kucharska Marta

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

23.07.2018

© Urząd Miasta Szczecin