przejdź do głównej treści strony

SP 21 bije rekord w ratowaniu życia

We wtorek października 2018 roku wybraliśmy się w ramach lekcji do Netto Areny w Szczecinie na zajęcia udzielania pierwszej pomocy.

Znajdowaliśmy się w trzech różnych salach. Na początku, w pierwszej sali, braliśmy udział w quizie, a następnie mieliśmy zadanie, by rzucać linę do osoby znajdującej się przed nami w odległości około 10 metrów w kole ratunkowym. W drugiej sali ćwiczyliśmy pomoc osobie nieoddychającej za pomocą AED. Następnie ćwiczyliśmy w praktyce układnie w bezpieczny sposób osoby oddychającej, nieprzytomnej. Pamiętaliśmy, że pozycja bezpieczna jest w tym przypadku punktem wyjścia. Pod koniec działań w tej sali pomagaliśmy osobie, która się zadławiła. W trzeciej sali, która była jednocześnie salą główną całej imprezy, ćwiczyliśmy schemat udzielania pierwszej pomocy przez dłuższy czas osobie nieprzytomnej, nieoddychającej.

Były to dla nas niesamowite przeżycia. Organizacja i współpraca wszystkich zrobiła na nas ogromne wrażenie. Ucząc się, mieliśmy dodatkowo mnóstwo zabawy. Chętnie częściej uczestniczyłabym w tego typu przedsięwzięciach.

(na podstawie pracy Wiktorii Zarychty z klasy III d)
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 21 

19.10.2018

© Urząd Miasta Szczecin