przejdź do głównej treści strony

Pierwszy Szczeciński Tydzień Ubogich

W tym roku, chcemy podczas Pierwszego Szczecińskiego Tygodnia Ubogich (19-25 listopada br.) prosić o finansowe i rzeczowe wsparcie dla Szczecińskiego Stowarzyszenia Feniks.

Stowarzyszenie to od wielu lat zajmuje się pomocą tym najbardziej biednym i wykluczonym, osobom bezdomnym. Problem bezdomności dotyka wielu osób z różnych przyczyn. Czasem związana jest z nadużywaniem alkoholu, czasem chorób, również tych o podłożu psychicznym, a czasami brakiem życiowej zaradności. Ale najczęściej za każdą z historii tych osób, kryje się jakiś ludzki osobisty dramat. Stowarzyszenie Feniks od kilkunastu lat prowadzi schronisko dla osób bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W okresie zimowym prowadzi „Pogotowie Zimowe” – akcję, dzięki której w ostatnich latach w Szczecinie nie dochodzi do zamarznięć osób bezdomnych.

Ze względu na stan obłożenia są jedną z największych tego typu placówek w Polsce. Schronienie i opiekę przy ul. Zamkniętej 5 w Szczecinie znajduje ok 160 osób – kobiet i mężczyzn. Do tego około 45 osób bezdomnych w Schronisku w Policach. Są to osoby, które trafiają do schroniska prosto z ulicy, chroniąc się przed zimą i mrozem. Najczęściej przychodzą z niczym. Stowarzyszenie Feniks stara się zapewnić tym osobom niezbędną odzież, środki czystości, wyżywienie, leki oraz zapewnia opiekę pracownika socjalnego, lekarza, terapeuty, prawnika. To wielkie „morze” potrzeb. Jeśli możecie, niech w tym tygodniu wyleje się na podopiecznych Feniksa „morze miłości”, choćby tej rzeczowej lub finansowej.

Szczególnie oczekiwane dary to:

  • bielizna w tym pakiet majtek, pakiet skarpetek, podkoszulki, jakieś tanie buty zimowe,
  • szaliki, czapki, rękawiczki,
  • kosmetyki (żel pod prysznic, szampon do włosów, pasta do zębów, szczoteczka),
  • maszynki do golenia, pianka do golenia,

z żywności: konserwy mięsne, ser żółty, serek topiony, chleb, masło, cukier, kawa, herbata, owoce np: jabłka, pomarańcze.

Nie będą przydatne: mąka, makarony i inne produkty „sypkie”, które trzeba dodatkowo przetwarzać.

Oczywiście podarunki mogą być bardziej lub mniej bogate, każdy sprawi podopiecznym dużo radości i pożytku z ich otrzymania

Pomoc rzeczową prosimy kierować bezpośrednio do siedziby Stowarzyszenia Feniks przy ul. Zamkniętej 5 w Szczecinie / Stołczyn „dolny”/ tel. (91) 421-61-22

 

Dla osób, które zechciałyby włączyć się do tego dzieła finansowo podajemy nr kont bankowych.

Stowarzyszenie Feniks

tytuł przelewu: tydzień ubogich

nr konta bankowego dla przelewów krajowych
BANK PEKAO S.A. 73 1240 3813 1111 0000 4384 5178

nr konta bankowego dla przelewów zagranicznych

IBAN: PL22 1240 3813 1978 0010 0804 2304 (currency: EUR)
IBAN: PL73 1240 3813 1111 0000 4384 5178 (currency: PLN)
BIC/SWIFT: PKOPPLPW

Każda nawet najdrobniejsza kwota ma wielką moc. Dziękujemy.  

Autor:  Fundacja Veritas 

15.11.2017

© Urząd Miasta Szczecin