przejdź do głównej treści strony

Biwak survivalowy klasy 2a VII LO w Binowie

 „Kim jestem? Jestem zwycięzcą!”

W dniach 14 – 15 września uczniowie klasy 2a o profilu bezpieczeństwo publiczne VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie przebywali w Binowie.

To była szczególna wycieczka, na którą uczniowie nie pojechali, lecz poszli wraz z instruktorami i wychowawczynią, z pętli autobusowej Podjuchy do stanicy ZHP Bukowina w Binowie. Po zakwaterowaniu w domkach kempingowych, uczniowie podzieleni na grupy zaczęli zajęcia: paintball, przeprawa przez sięgające piersi bagno oraz praca narzędziami w warunkach walki o przetrwanie (uczyli się, jak zdobyć materiał na ognisko i jak je rozpalić tym, co mamy do dyspozycji).

Nocne zajęcia uczestników survivalu z 2a obejmowały zbudowanie w lesie schronienia (szałasu), a po przerwie - grę terenową, w której podzieleni na patrole wykazać się mieli sprawnością fizyczną na czas i strzelaniem z wiatrówki (test Stroopa), ponownie spenetrować wodę, by zapamiętać ukryte pod pontonem hasło oraz wykorzystać ogień. Dzień obozowiczów zakończył się po godzinie pierwszej, ale o 7.00 była już pobudka :)

Rano grupa opuściła bazę, by resztę dnia spędzić w pięknej Puszczy Bukowej. W programie drugiego dnia była: praca na linach, survivalu ciąg dalszy (pozyskiwanie i oczyszczanie wody), strzelanie z broni długiej i krótkiej na strzelnicy STS w Starym Czarnowie. Obiad jedliśmy w lesie w przerwie między zajęciami specjalistycznymi.

Do cywilizacji wróciliśmy po godzinie 19. Czasem nie było łatwo, ale pomagaliśmy sobie i wykonaliśmy wszystkie zaplanowane zadania nie zrażając się deszczem i zimnem, mało spaliśmy, przeszliśmy ok. 23 km, bo "survival to survival".

Bardzo dumna ze swojej klasy wychowawczyni, Dorota Jeziorska.
 

Autor:  Liceum Ogólnokształcące Nr 7 

22.09.2017

© Urząd Miasta Szczecin