przejdź do głównej treści strony

Bezpieczeństwo pieszych na drogach

Okres jesienno–zimowy to czas, kiedy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i gorszą widoczność piesi, w tym również dzieci narażone są na udział w zdarzeniach drogowych. Dlatego też edukacji w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach nigdy dosyć!

We wtorek, 15 listopada 2016 roku policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie spotkały się z dziećmi klas drugich Szkoły Podstawowej nr 53 w Szczecinie. W sumie w przedsięwzięciu udział wzięło blisko 150 dzieci.

Podczas spotkań omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w obszarze miejskim i poza terenem zabudowanym, korzystania z pasów i fotelików oraz potrzebę korzystania z elementów odblaskowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci edukowane od najmłodszych lat posiadają już dużą wiedzę w omawianym zakresie, i jak sami opowiadają – edukują swoich rodziców!

Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał element odblaskowy zakupiony w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

asp. szt. Magdalena Kusio
WRD KWP Szczecin

Więcej informacji na portalu Dla Kierowców.

Autor:  Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie 

16.11.2016

© Urząd Miasta Szczecin