przejdź do głównej treści strony

W Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej „Książka na wynos”

Przynieśli je przez niecałe dwa tygodnie mieszkańcy Szczecina. Tyle samo zabrali do domu, zupełnie za darmo.

Zapraszamy na rozmowę z pomysłodawczynią - Jolantą Tarnowską-Jurkiewicz z ZUKu.

Dotychczasowym rekordzistą została jednak osoba, która w środę przyniosła ponad… 300 różnych książek! Czas teraz na ich układanie.

W Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej działa od dwóch tygodni „Książka na wynos”. W wydzielonym pomieszczeniu znajdują się książki, które przynoszą do wszystkich ośmiu punktów zbiórki odpadów mieszkańcy. Lektury jednak trafiają docelowo w to jedno miejsce. Tutaj każdy może przyjść przez sześć dni w tygodniu, w godzinach funkcjonowania obiektu (od poniedziałku do piątku w godz. 9-19 oraz w soboty w godz. 9-15) i za darmo wybrać coś dla siebie. Bez konieczności oddawania.

Mieszkańcy przynoszą lektury, encyklopedie, literaturę klasyczną, książki dla dzieci, kolorowanki, czasopisma… mnóstwo ciekawych pozycji. Ważne jest, że nie trzeba przynosić nic w zamian. Jeśli nie mamy zbędnych książek na półce – „Książka na wynos” również zaprasza. Swoją biblioteczkę można wzbogacić o bardzo ciekawe, czasami nawet 70-80-letnie publikacje.

W środę książkę na wynos odwiedziło kilkadziesiąt kolejnych osób. Część z nich przynosiła książki, część zabierała ze sobą do przeczytania. Dotychczasowym rekordzistą został jeden z mieszkańców, który dostarczył do obiektu ponad 300 książek.

Dziękujemy i zapraszamy do przynoszenia kolejnych pozycji oraz wybierania z bogatej już biblioteki. 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

28.11.2017

© Urząd Miasta Szczecin