przejdź do głównej treści strony

NIE dla smogu! - kampania społeczna w szkołach

Przez całą zimę 2017/2018 trwać będzie ogólnopolska społeczna kampania „NIE dla smogu!” skierowana do uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem działań jest wsparcie szkół i rodziców w „antysmogowej” edukacji uczniów poprzez dostarczenie merytorycznych i ciekawych materiałów do rozmów i zajęć dydaktycznych.

W kampanii może wziąć udział każdy indywidualnie, ale szczególnie zachęcane są do tego całe szkoły. Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę www.NIEdlaSMOGU.librus.pl i skorzystać z publikowanych tam materiałów, a także umieścić na swoich stronach logo kampanii. Organizatorzy akcji przygotowali m. in. gotowe konspekty lekcji dedykowane różnym poziomom nauczania, które ułatwią nauczycielom przeprowadzenie zajęć na temat smogu. Rodzice, którzy chcieliby w ciekawy sposób o temacie porozmawiać z dziećmi, mogą skorzystać z planszowej gry edukacyjnej „NIE dla smogu!”, która dostępna jest za darmo na stronie kampanii.

- Według badania zrealizowanego ubiegłej zimy, ponad 90% uczniów i rodziców zdaje sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z zanieczyszczenia powietrza – wiedzę tę czerpią jednak głównie z mediów w sezonie zimowym, ewentualnie z rozmów prywatnych. Mając możliwość dotarcia do milionów uczniów, rodziców i nauczycieli w Polsce uznaliśmy, że warto wykorzystać ten potencjał i zainicjować akcję społeczno-edukacyjną, w myśl zasady, że praca u podstaw przynosi najlepsze efekty – mówi Marcin Kempka, prezes firmy LIBRUS, głównego inicjatora kampanii.

Raport „NIE dla smogu!” prezentujący najważniejsze wyniki ze wspomnianego badania, można pobrać ze strony www.NIEdlaSMOGU.librus.pl.
Przez cały czas trwania kampanii w serwisie specjalnym oraz na profilu organizatora akcji www.facebook.com/librussynergia pojawiać się będą nowe materiały, m. in. infografiki, konkursy i prezentacje prac uczestników kampanii. Do akcji dołączać można przez całą zimę – zarówno jako uczestnik jak i partner projektu.

Autor:  Librus Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. 

15.11.2017

© Urząd Miasta Szczecin