przejdź do głównej treści strony

O starości bez przemocy na Forum Liderów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W ciągu dwóch dni, w auli Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Humanistycznego odbyło sie VI Forum Liderów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z udziałem wykładowców akademickich, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego i przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Tematem VI Forum Liderów Uniwersytetu Trzeciego Wieku była "Starość bez przemocy".
Głównym celem przedsięwzięcia było przeciwdziałanie występowania zjawiska przemocy wśród osób starszych, zwiększenie dostępu do edukacji oraz popularyzacja profilaktyki przemocy wśród seniorów województwa zachodniopomorskiego.

Uczestnikami Forum byli przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa zachodniopomorskiego, słuchacze Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora, pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, przedstawiciele władz województwa i przedstawiciele władz samorządowych.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Barbara Kromolicka i dr Anna Nowak oraz dyrektor Miejskiego Osrodka Przemocy Rodzinie dr Marta Giezek.
O psychologicznych i prawnych aspektach stosowania przemocy wobec osób starszych wykłady wygłosili psycholog, prawnik i pracownik socjalny.

O zagrożeniach i o tym jak nie stać się ofiarą przestępców można było usłyszeć podczas drugiego dnia i wykładu policjantki pt."Vademecym seniora"-czyli jak unikać zagrożeń.
Następnie odbyła się dyskusja z udziałem ekspertów "Razem przeciwko przemocy", podczas której zaprezentowano sposoby pracy każdej instytucji w obszarze profilaktyki i dobrych praktyk przeciwdziałania przemocy, stosowanych na terenie Szczecina.

 

nadkom. Katarzyna Legan /AG

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

07.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin