O cyberprzemocy w Gimnazjum Nr 18

Dnia 12 kwietnia 2017 roku odwiedził nas Pan aspirant Michał Sroka z Komendy Miejskiej Policji. Tematem przewodnim naszego spotkania był Program stworzony około 10 lat temu przez Policję zwany „Cyberdżungla”.

szczegóły »
Nasz szpital w telewizji Canal+ Discovery

Dr Samir Zeair, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPWSZ, będzie bohaterem kolejnego odcinka programu „Polacy z wyboru”, który zostanie wyemitowany w Canal+ Discovery 27 kwietnia br. o godz. 21.00.

szczegóły »
Światowy Dzień Czerwonego Krzyża

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest 8 maja, w rocznicę urodzin założyciela – Henry’iego Dunanta.

szczegóły »
Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

  III Wojewódzki Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Dla Młodzieży Gimnazjalnej

szczegóły »
"Biała sobota" w szpitalu w Zdunowie

Każdy będzie mógł zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru, wykonać badanie podczas którego mierzy się objętość i pojemność płuc.

szczegóły »
Warsztat dla wolontariuszy: praca z osobami niewidomymi i niedowidzącymi

Warsztaty poprowadzą doświadczeni, wieloletni pracownicy Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Zachodniopomorskiego

szczegóły »
Świadomi i Bezpieczni - znakowanie rowerów

W ramach programu "Świadomi i Bezpieczni" komisariat Policji Szczecin - Pogodno wraz z Radą Osiedla Gumieńce w dniu 20.05.2017 r. będzie organizował znakowanie rowerów.

szczegóły »
Stoisko ECOSZCZECIN

W najbliższą sobotę tj. 20.05.2017 r. od godz. 12:00 serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się na terenie parku Kutrzeby (dzielnica Pogodno).

szczegóły »
Dzień Dawców Szpiku w Galaxy

Wolontariusze z Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich zapraszają na Dzień Dawcy Szpiku, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 20 maja 2017 r.

szczegóły »
Warsztaty “Wolontariat w pierwszych krokach”

Szkolenie będzie okazją do rozwiania wątpliwości, rozmowy o oczekiwaniach i poznania korzyści jakie może mieć wolontariusz.

szczegóły »
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik strażacki z szeregiem atrakcji dla dzieci i mieszkańców Szczecina.

szczegóły »
Światowy Dzień Moczenia Nocnego

Problem moczenia nocnego dotyczy bardzo dużej grupy dzieci i jest drugim najczęstszym, po schorzeniach układu oddechowego, przewlekłym zaburzeniem.

szczegóły »
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy - 31.05.17r. Szczecin

Szkolenie to będzie prowadzone w nowoczesnej formule, w oparciu o Wytyczne 2015 Polskiej Rady Resuscytacji, przy wykorzystaniu nowoczesnych fantomów.

szczegóły »
Szczeciński nieWielki Festiwal Wolontariatu – WOLOGRA

Zapraszamy Szkolne Kluby Wolontariusza i grupy uczniów z klas szóstych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami

szczegóły »

Aktualności Publikacje RSS Newsletter Bezpieczna sieć Bezpieczny konsument Wiesz co jesz? Sztuka przetrwania Ochrona danych osobowych Pomoc dla bezdomnych Multimedia Serwis mapowy Hot Spot Szczecińskie Cmentarze

Aktualności

Podziękowania dla pielęgniarek i położnych

Zachodniopomorskie pielęgniarki i położne obchodziły swoje święto. O ich ciężkiej pracy pamiętały władze samorządu województwa. W piątek, 12 maja 2017 roku w uroczystościach w Szczecinie uczestniczył Ryszard Mićko. Z kolei Anna Mieczkowska za codzienny trud i wysiłek na rzecz ratowania ludzkiego życia podziękowała białemu personelowi w Kołobrzegu.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest corocznie 12 maja. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Główne zachodniopomorskie uroczystości z udziałem bohaterek - pielęgniarek i położnych - odbyły się w Szczecinie. Nie zabrakło życzeń, podziękowań, kwiatów i wyróżnień.

- Wasza praca, zaangażowanie, wiedza oraz ludzka wrażliwość zasługuje na uznanie i podziękowania. Mówimy, że medycyna jest coraz bardziej skuteczna, chociażby ze względu na rozwój technologii. Trudno się z tym nie zgodzić, ale także praca oraz wysiłek pielęgniarek i położnych - powiedział członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.

Na Pomorzu Zachodnim jest kilkadziesiąt placówek medycznych zatrudniających biały personel. Z okazji piątkowego święta pielęgniarki pracujące w kołobrzeskich lecznicach i uzdrowiskach odwiedziła Anna Mieczkowska.

- Zawód pielęgniarki jest zawodem niezwykle trudnym i bardzo odpowiedzialnym. Z troską czuwacie przy łóżkach pacjentów, a nierzadko ratujecie im życie. Dziękuję za Wasze poświęcenie i opiekę nad nami oraz naszymi bliskimi. Mimo niełatwej codzienności życzę Wam uśmiechu i satysfakcji każdego dnia pracy - mówiła członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Warto dodać, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest organem tworzącym dla trzynastu jednostek ochrony zdrowia w regionie. Siedem z nich to wielospecjalistyczne szpitale. Szacuje się, że tylko w nich zatrudnionych jest ponad 2 tys. pielęgniarek i położnych.

Autor:  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 
16.05.2017


  •  

  •  

  •  

  •