przejdź do głównej treści strony

20 pikników wojskowych na 20–lecie Polski w NATO

Świętuj wspólnie z żołnierzami 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Już 9 marca 2019 r. o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.

W Szczecinie piknik odbędzie się w 12 Brygadzie Zmechanizowanej przy ul. Wojska Polskiego 250. O godzinie 13.00 nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO oraz zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu.

Pikniki będą stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w piknikach. Zorganizowane one zostaną w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych.

Dla przybyłych gości przygotowaliśmy liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

Przyjdź i świętuj wstąpienie Polski do NATO razem z żołnierzami Wojska Polskiego! Będąc członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego od 20 lat jesteśmy dumni z przeszłości i ze spokojem patrzymy w przyszłość. 

Autor:  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki 

26.02.2019