przejdź do głównej treści strony

„Nie jestem hejterem, a Ty?” - spotkanie inne niż wszystkie w LO nr III w Szczecinie

Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zorganizowała spotkania w ramach zajęć profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży. Podsumowaniem zajęć dotyczących przedmiotowej tematyki była inscenizacja rozprawy sądowej z udziałem Angeli Kamińskiej, Marcina Galińskiego i Michała Michalskiego – studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Warsztaty wraz z inscenizacją rozprawy sądowej, ukierunkowane były na uświadomienie młodych ludzi w tematyce dotyczącej hejtu i mowy nienawiści. Licealiści brali aktywny udział zarówno w warsztatach jak i występie studentów. Wszelkie elementy rywalizacji podczas zajęć miały na celu zaangażowanie i współpracę uczestników.

Dzięki przychylności Pani dr Beaty Kanarek – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego - była możliwość organizacji przedmiotowych zajęć, które poprzez ich charakter i atrakcyjną formę przekazu umożliwiły integralne spojrzenie na opisywany problem.

 

wyk. sierż.szt. Monika Malińska
 

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

10.02.2020

© Urząd Miasta Szczecin