przejdź do głównej treści strony

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Z dniem 28 stycznia 2018r. skończyły się w naszym województwie ferie zimowe, ponownie zwiększyło się natężenie ruchu zwłaszcza w rejonach placówek szkolno – oświatowych.

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, szczególnie niechronionych uczestników ruchu to najważniejszy priorytet, nie tylko dla policjantów. W związku z tym funkcjonariusze szczecińskiej drogówki wspólnie z żołnierzami Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód w Szczecinie przeprowadzili działania skierowane do mieszkańców naszego miasta.

Już od wczesnych poniedziałkowych godzin porannych funkcjonariusze pojawili się w rejonie ul. Witkiewicza i Derdowskiego, a następnie ul. Santockiej, gdzie każdy z pieszych uczestników ruchu otrzymał element zwiększający bezpieczeństwo na drodze. Chociaż mieszkańcy zaskoczeni byli „akcją”, wzbudziła ona wśród nich wielki entuzjazm i spotkała się z niezwykle miłym przyjęciem.

Działania miały na celu nie tylko przypomnienie jak szczególnym uczestnikiem ruchu jest pieszy, ale szczególnie podkreślenie tego, że tak naprawdę każdy z nas jest współodpowiedzialny za bezpieczeństwo w naszym mieście.

Kolejne wspólne działania będą realizowane już w lutym.

st. asp. Kucharska Marta

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

01.02.2018

© Urząd Miasta Szczecin