przejdź do głównej treści strony

Dodatkowe pieniądze na specjalny ośrodek i bezpieczeństwo

Na wniosek wojewody zachodniopomorskie Krzysztofa Kozłowskiego prezes Rady Ministrów Beata Szydło przyznała Zachodniopomorskiemu dodatkowe pieniądze z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Informację o dodatkowych środków przekazali podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ZUW minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker, poseł Artur Szałabawka i wojewoda Krzysztof Kozłowki.

1 mln 156 tys. zł otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku, w powiecie choszczeńskim, gdzie kształci się 46 uczniów. Od 2013 r. budynek tego ośrodka nadaje się do remontu – teraz, dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa będzie to możliwe.

Za 1 mln 152 tys. zł. zostaną zakupione dwie specjalistyczne karetki pogotowia ratunkowego, wraz z dodatkowym, specjalistycznym sprzętem, m.in. do kompresji klatki piersiowej. Ambulanse w pierwszej kolejności obsłużą sierpniowy Finał Regat Wielkich Żaglowców w Szczecinie, a następnie trafią do stacji pogotowia, w których będą najbardziej potrzebne.

Dotacje pokryją 80 procent kosztów remontu ośrodka i zakupu karetek.

- Serdecznie dziękuję Pani Premier za to, że z życzliwością dostrzegła potrzeby naszego województwa, a także Panu ministrowi Pawłowi Szefernakerowi i posłowi Arturowi Szałabawce, którzy z całą mocą zabiegali o to, by te pieniądze jak najszybciej trafiły do Zachodniopomorskiego – powiedział wojewoda Krzysztof Kozłowski.

Autor:  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki 

04.07.2017

© Urząd Miasta Szczecin