przejdź do głównej treści strony

Czas na testy akustycznego systemu alarmowego

Od początku lipca do połowy listopada na terenie Szczecina odbędzie się kilkadziesiąt głośnych prób uruchomienia syren alarmowych. Pierwsze testy w najbliższy poniedziałek.

Próby zostaną przeprowadzone w związku z modernizacją akustycznego systemu alarmowego Miasta Szczecin. Inwestycję za niespełna 1,2 mln zł realizuje firma Digitex z Sopotu. Modernizacja zakłada m.in.: stworzenie nowego Systemu Alarmowego przy wykorzystaniu obecnie funkcjonującej Centrali Alarmowej DCA-4000, zaprojektowanie i wymianę elektromechanicznych syren alarmowych na nowoczesne elektroniczne syreny alarmowe. W ramach projektu na bazie istniejącego Systemu Alarmowego sterowanych drogą radiową, utworzony zostanie System Alarmowy składający się z 42 Punktów Alarmowych wyposażonych w najnowocześniejsze elektroniczne syreny alarmowe.

1 lipca br. (poniedziałek) zostaną zamontowane nowe syreny alarmowe na obiektach w rejonie ulic: Wojciechowskiego, Ofiar Oświęcimia, Wały Chrobrego, Bośniacka.

W celu sprawdzenia prawidłowego działania syren w godz. 10.00 – 15.00, będą one pojedynczo włączane do systemu i podawane przez nie komunikaty głosowe, a następnie emitowane sygnały dźwiękowe: 3 minuty modulowany, 3 minuty ciągły i 1 minuta ciągły.

Z miejsc emitowania komunikatów i sygnałów powinny być one słyszalne:

  • w obrębie ulic: Arkońska – Wszystkich Świętych – Fryderyka Chopina, os. Skarbówek, Zakole (źródło dźwięku: ul. Wojciechowskiego)
  • w obrębie dzielnicy Niebuszewo-Bolinko (źródło dźwięku: ul. Ofiar Oświęcimia)
  • w obrębie ulic: Jana z Kolna – Malczewskiego – Matejki – Przyjaciół Żołnierza – Łasztownia (źródło dźwięku: ul. Wały Chrobrego)
  • w obrębie ulic: Emilii Gierczak – Goleniowska – Szybowcowa. (źródło dźwięku: ul. Bośniacka)

Emitowane komunikaty i sygnały nie wymagają od mieszkańców podejmowania żadnych czynności.

Informacje o kolejnych terminach i lokalizacjach prób alarmowych będą na bieżąco zamieszczane w serwisie wiadomosci.szczecin.eu

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

28.06.2019

© Urząd Miasta Szczecin