przejdź do głównej treści strony

Punkty Szczepień Powszechnych

W województwie zachodniopomorskim zaplanowano uruchomić od maja br. 28 Punktów Szczepień Powszechnych.

Od obecnie funkcjonujących punktów populacyjnych różnią się skalą szczepień.

W maju przewidywane są zwiększone dostawy szczepionek. Tylko duże punkty, z dodatkowym wsparciem organizacyjnym i potencjałem osób kwalifikujących i szczepiących, są w stanie skutecznie wspomóc lokalne punkty populacyjne. PSP mają szczepić masowo – minimum 200 osób dziennie, o ile działają w mniejszych miejscowościach, lub minimum 500 osób dziennie, jeśli są w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Do 22 kwietnia Fundusz przeprowadził wizytacje i potwierdził gotowość w województwie 16 Punktów Szczepień Powszechnych, nie licząc już działającego pilotażowego PSP w Koszalinie. Kilka wizytacji odbywa się także dzisiaj – informacja o ich wyniku zostanie Państwu przekazana pod koniec dnia.

Każdy Punkt Szczepień Powszechnych jest zgłoszony i prowadzony przez podmiot znajdujący się w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

9 punktów szczepień powszechnych (PSP) powstało na bazie szpitali: w Białogardzie, Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Połczynie – Zdroju, Pyrzycach, Złocieńcu i Policach.

8 PSP będzie działać w takich obiektach, jak hale widowiskowe, sale gimnastyczne lub domy kultury: w Karlinie – w Karlińskim Ośrodku Kultury; w Kołobrzegu – w hali sportowej Łuczniczka; w Koszalinie – punkt pilotażowy w Hali Widowiskowo-Sportowej, w Szczecinie – w sali gimnastycznej Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US; w powiecie koszalińskim w Świeszynie – w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka Biblioteka Publiczna; w Goleniowie - w Centrum Aktywności Lokalnej; w Gryficach – w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4; w Szczecinku – w sali gimnastycznej byłego Zespołu Szkół Budowlanych.

 

Punkty Szczepień Powszechnych

(zatwierdzone przez ZOW NFZ do 27 kwietnia 2021)

 1. Białogard, Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie, Chopina 29;
 2. Choszczno, SPZOZ Choszczno, Niedziałkowskiego 4a;
 3. Człopa, Hala Widowiskowo-Sportowa, Osiedlowa 9, tel. 515 322 336 (zgłoszony przez Zespołową Praktykę Lekarza Rodzinnego S.C.)
 4. Darłowo, filia Szpitala Powiatowego w Sławnie filia w Darłowie Marii Skłodowskiej – Curie 32, 881 567 764 (obsługa przez Szpital Powiatowy w Sławnie)
 5. Drawsko Pomorskie, Szpitale Polskie Drawskie Centrum Specjalistyczne, B. Chrobrego 4;
 6. Gryfice, Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 4, Sienkiewicza 10 (PSP zgłoszony przez SPZZOZ w Gryficach)
 7. Gryfino, Szpital Powiatowy w Gryfinie, Parkowa 5
 8. Goleniów, Centrum Aktywności Lokalnej, Wojska Polskiego 28 (PSP zgłoszony przez Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o.)
 9. Kamień Pomorski, Szpital w Kamieniu Pomorskim, Szpitalna 10
 10. Karlino, Karliński Ośrodek Kultury, Parkowa 1 (PSP zgłoszony przez Ambulatorium Sp. z o.o.)
 11. Kołobrzeg, hala sportowa "Łuczniczka", ul. Łopuskiego 38 (PSP zgłoszony przez Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.)
 12. Koszalin, Hala Widowiskowo-Sportowa , Śniadeckich 4 (PSP zgłoszony przez Szpital MSWiA w Koszalinie)
 13. Łobez, DRIVE-THRU - Hala Widowiskowo-Sportowa, Orzeszkowa 7 (obsługa przez "COR" Spółka z o.o.)
 14. Myślibórz, Dom Wczasów Dziecięcych, Marcinkowskiego 10 (PSP zgłoszony przez Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o.)
 15. Myślibórz, Szkoła Podstawowa nr 3, Lipowa 16 (PSP zgłoszony przez Paramedic24 Sp.z o.o.
 16. Police, SP Szpital Kliniczny nr 1 PUM, Siedlecka 2
 17. Połczyn-Zdrój, Przyjazny Szpital w Połczynie Zdroju Sp. z o.o., Szpitalna 5
 18. Pyrzyce, Szpital Powiatowy w Pyrzycach, Jana Pawła II 2
 19. Sławno, Hala Widowiskowo-Sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji, Sempołowskiej 3c, tel. 725 243 424 (zgłoszony przez NZOZ Medyk)
 20. Stargard, Stargardzie Centrum Kultury, Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego (PSP zgłoszony przez SP Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie)
 21. Szczecin, Sala Gimnastyczna Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US, Sowińskiego 7 (PSP zgłoszony przez Szczecińskie Centrum Zdrowia SP ZOZ)
 22. Szczecinek, Sala gimnastyczna byłego Zespołu Szkół Budowlanych, Artyleryjska 9 (PSP zgłoszony przez Szpital w Szczecinku Sp. z o.o.)
 23. Świeszyno, Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka Biblioteka Publiczna, (zgłoszony przez "SANATUS" Sp. z o.o. Spółka Komandytowa)
 24. Świnoujście, Miejski Dom Kultury, Matejki 11, 572 874 258, 572 874 261 (obsługa przez Szpital Miejski sp. z o.o.)
 25. Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury, Plac Zesłańców Sybiru 3, tel. 604927769, 530093416 (zgłoszony przez 107 Szpital Wojskowy)
 26. Złocieniec, SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu, Kańsko 1

Zobacz dane teleadresowe WSZYSTKICH Punktów szczepień przeciw Covid-19 w województwie zachodniopomorskim.

Autor:  Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki 

23.04.2021