przejdź do głównej treści strony

Czerwonokrzyska Gwiazdka w Stokrotkach

Od 17 do 19 grudnia br. w sklepach Stokrotka na terenie całego kraju odbędzie się kwesta oraz zbiórka żywności i słodyczy w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Zebrane produkty jeszcze przed świętami zostaną przekazane potrzebującym rodzinom.

Co zbieramy?
Przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia, np.: mąka, cukier, olej, makaron, ryż, konserwy, a także produkty niezbędne do przygotowania wigilijnej wieczerzy. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża, które przekażemy podczas spotkań wigilijnych, organizowanych w ramach Czerwonokrzyskiej Gwiazdki. Pomoc przekazujemy również do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK. Natomiast środki finansowe zebrane podczas kwest pozwolą nam na organizację spotkań opłatkowych i wieczerzy wigilijnych.

Więcej o akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka:
http://ww.pck.pl/news,2003.html

Dla kogo?
Dla naszych podopiecznych, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.
 

Autor:  PCK 

16.12.2015

© Urząd Miasta Szczecin