przejdź do głównej treści strony

Ogrzewalnia dla bezdomnych - Rozmowa

 

Zapraszamy na rozmowę ze Sławomirem Dworakiem- Kierownikiem SCPU.

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi funkcjonuje w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień przy ul. J. H. Dąbrowskiego 22-23 w Szczecinie, w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia oraz od 1 października do 31 grudnia, przez całą dobę (z wyjątkiem ok. 2 h dziennie przeznaczonych na sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń).

Do dyspozycji osób korzystających z placówki przeznaczonych jest 17 miejsc siedzących, toalety oraz łazienka z prysznicem i przebieralnią. W czasie pobytu osoby mogą spożyć ciepły napój, dokonać niezbędnych czynności higienicznych oraz przebrać się czy dokonać dezynfekcji lub dezynsekcji. Korzystanie z Ogrzewalni jest dobrowolne i nie wymaga żadnych skierowań. Osoby przebywające w Ogrzewalni mają zapewnioną opiekę i pomoc terapeutyczną. Ponadto bezdomni są motywowani do podejmowania czynności pozwalających na pozyskanie pracy, znalezienie miejsca stałego pobytu, a co za tym idzie wyjście z bezdomności. W wielu wypadkach przynosi to oczekiwane rezultaty.

Odzież, ręczniki oraz artykuły higieniczne dla osób bezdomnych otrzymujemy od organizacji społecznych (w ramach współpracy i podpisanych porozumień), prywatnych darczyńców oraz ze zbiórek organizowanych przez szkoły. 

Autor:  Redakcja Portalu Bezpieczni Razem 

24.01.2019

© Urząd Miasta Szczecin