przejdź do głównej treści strony

Będzie bezpieczniej w Szczecińskim Domu Sportu

System sygnalizacji pożaru (SAP) oraz dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO) zostanie zainstalowany w starej części kompleksu SDS. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników basenu 25 m oraz hali sportowej.

DSO za pomocą komunikatów głosowych umożliwiają sprawne powiadomienie osób przebywających w obiekcie o wystąpieniu zagrożenia pożarowego i ułatwiają przeprowadzenie ewakuacji. Z kolei SAP jest w stanie wykryć pożar w początkowym stadium, zainicjować alarm i automatycznie powiadomić o zagrożeniu jednostkę straży pożarnej.

Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego na nowej części systemu sygnalizacji pożaru SAP i dźwiękowego systemu ostrzegawczego DSO o starą część Szczecińskiego Domu Sportu. Do istniejącej centrali pożarowej będą podłączone czujki pożarowe oraz głośniki.

W związku z rozbudową systemu, a także coroczną przerwą techniczną (opróżnienie niecki basenowej, mycie płytek ceramicznych, uzupełnianie ubytków) w lipcu basen 25 m będzie nieczynny. Sala bokserka będzie zamknięta w dniach: 07.08.2017 – 11.08.2017, a hala sportowa w dniach: 07.08.2017 – 31.08.2017.

Koszt inwestycji realizowanej na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji wynosi 610 520, 34 zł. Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych mvb Sylwester Krawiec. Systemy SAP i DSO zostaną zainstalowane do końca września.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

29.06.2017

© Urząd Miasta Szczecin