przejdź do głównej treści strony

Prawo o ruchu drogowym w praktyce

W czwartek 29.09.2016 roku policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie odwiedziły uczniów Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie, by porozmawiać o podstawowych zasadach poruszania się po drodze oraz w praktyce poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w różnych sytuacjach na drodze, a także poznały tajniki pracy policjanta ruchu drogowego.
Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowymi i przyznały, że droga nie jest miejscem odpowiednim do zabawy, lecz przeciwnie trzeba wykazać się tu dużą ostrożnością, uwagą i bacznie obserwować to co się dzieje na ulicy.

Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz plany lekcji, które będą im przypominały o zachowaniu ostrożności na drodze oraz podpowiadały jak skontaktować się z służbami ratunkowymi niosącymi pomoc w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, życia i zdrowia.

Więcej informacji na stronie KMP.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

04.10.2016

© Urząd Miasta Szczecin