O cyberprzemocy w Gimnazjum Nr 18

Dnia 12 kwietnia 2017 roku odwiedził nas Pan aspirant Michał Sroka z Komendy Miejskiej Policji. Tematem przewodnim naszego spotkania był Program stworzony około 10 lat temu przez Policję zwany „Cyberdżungla”.

szczegóły »
Nasz szpital w telewizji Canal+ Discovery

Dr Samir Zeair, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPWSZ, będzie bohaterem kolejnego odcinka programu „Polacy z wyboru”, który zostanie wyemitowany w Canal+ Discovery 27 kwietnia br. o godz. 21.00.

szczegóły »
Światowy Dzień Czerwonego Krzyża

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest 8 maja, w rocznicę urodzin założyciela – Henry’iego Dunanta.

szczegóły »
Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

  III Wojewódzki Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Dla Młodzieży Gimnazjalnej

szczegóły »
"Biała sobota" w szpitalu w Zdunowie

Każdy będzie mógł zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru, wykonać badanie podczas którego mierzy się objętość i pojemność płuc.

szczegóły »
Warsztat dla wolontariuszy: praca z osobami niewidomymi i niedowidzącymi

Warsztaty poprowadzą doświadczeni, wieloletni pracownicy Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Zachodniopomorskiego

szczegóły »
Dzień Dawców Szpiku w Galaxy

Wolontariusze z Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich zapraszają na Dzień Dawcy Szpiku, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 20 maja 2017 r.

szczegóły »
Stoisko ECOSZCZECIN

W najbliższą sobotę tj. 20.05.2017 r. od godz. 12:00 serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się na terenie parku Kutrzeby (dzielnica Pogodno).

szczegóły »
Świadomi i Bezpieczni - znakowanie rowerów

W ramach programu "Świadomi i Bezpieczni" komisariat Policji Szczecin - Pogodno wraz z Radą Osiedla Gumieńce w dniu 20.05.2017 r. będzie organizował znakowanie rowerów.

szczegóły »
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik strażacki z szeregiem atrakcji dla dzieci i mieszkańców Szczecina.

szczegóły »
Światowy Dzień Moczenia Nocnego

Problem moczenia nocnego dotyczy bardzo dużej grupy dzieci i jest drugim najczęstszym, po schorzeniach układu oddechowego, przewlekłym zaburzeniem.

szczegóły »
Finał konkursu "Nieletni paragraf"

Reprezentanci szkół odpowiadać będą na pytania z zakresu wiedzy dotyczącej odpowiedzialności prawnej nieletnich, uzależnień, agresji i przemocy.

szczegóły »
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy - 31.05.17r. Szczecin

Szkolenie to będzie prowadzone w nowoczesnej formule, w oparciu o Wytyczne 2015 Polskiej Rady Resuscytacji, przy wykorzystaniu nowoczesnych fantomów.

szczegóły »
Bądźmy Razem - BRZDĄC 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wiele atrakcji. Wstęp wolny.

szczegóły »
Szczeciński nieWielki Festiwal Wolontariatu – WOLOGRA

Zapraszamy Szkolne Kluby Wolontariusza i grupy uczniów z klas szóstych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami

szczegóły »
Sportowo-Rodzinny Festyn "Bezpieczne wakacje"

  Centrum Kształcenia Sportowego zaprasza 10 czerwca 2017 w godz. 11.00 – 14.00 na Festyn Sportowo – Rodzinny „Bezpieczne wakacje”, który odbędzie się na terenie boisk przy ulicy Rydla 49 na osiedlu Słonecznym. W programie wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta, w tym: prezentacja sprzętu służb ratowniczych, bezpłatne badania wad słuchu i postawy, dmuchane zamki i malowanie buzi dla najmłodszych, wakacyjne porady fizjoterapeutów i kosmetyczki, pokazy gimnastyczne i karate, konkursy plastyczne, wystawa rękodzieła, zmagania z mistrzem olimpijskim na ergometrze, występy artystyczne uczniów SSP nr 2, pokaz rowerów, kawiarenka, „Igrzyska Malucha” na Orliku oraz „Wesołe zabawy piratów” na basenie, występ chóru „Hejnał” o godz. 13.00 w auli szkoły i wiele, wiele innych…! Na każdego czeka loteria fantowa z wartościowymi nagrodami – każdy los wygrywa, a nagrodą główną jest rower ufundowany przez Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji CKS! Informacje: www.cks.szczecin.pl

szczegóły »
Chwyć Czerwoną Nitkę w Szczecinie

 Impreza będzie typowym wydarzeniem o charakterze pikniku rodzinnego, na którym tematem przewodnim będzie krwiodawstwo.

szczegóły »
Kąpieliska miejskie. Początek sezonu.

Po Arkonce czas na kolejne miejskie kąpieliska czyli Głębokie, Dąbie i Dziewoklicz. Jak co roku startują 15 czerwca.

szczegóły »
Podziel się cennym darem "Pod Platanami"

Jesteś honorowym dawcą krwi? A może dopiero chcesz zacząć ją oddawać? Teraz zbliża się dobra okazja.

szczegóły »
Wielki Piknik Pasji - 18 czerwca

Już od szesnastu lat, każdego roku szczecińskie organizacje pozarządowe spotykają się w samym sercu miasta, by udowodnić, że Szczecin to nie tylko płynnie działający organizm, połączony siecią ulic, placów, miejsc pracy i instytucji.

szczegóły »
Warsztaty “Wolontariat w pierwszych krokach” w czerwcu

Wolontariat na wakacje (i nie tylko) to dobra opcja na aktywne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

szczegóły »
Rekrutacja do OSP Gryf

Wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi OSP Gryf zapraszamy

szczegóły »
Warsztaty “Wolontariat w pierwszych krokach”

Szkolenie będzie okazją do rozwiania wątpliwości, rozmowy o oczekiwaniach i poznania korzyści jakie może mieć wolontariusz.

szczegóły »
Festyn rodzinny - Walczymy o dawców krwi

Festyn rodzinny zakłada zbiórkę krwi, rejestrację dawców szpiku kostnego i poszukiwanie ludzi, którzy zgodzą się na oddanie tkanek po swojej śmierci do przeszczepów.

szczegóły »
Festyn TeamBeata

Pani Beatka Dąbrowska – Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 31 w Szczecinie zmaga się z ciężką chorobą.

szczegóły »
Nie patrz w ekran! Patrz na drogę.

Druga osłona kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na terenie Gminy Miasta Szczecin...

szczegóły »
Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu

 Szkolenie skierowane jest do osób reprezentujących organizacje pozarządowe oraz placówki publiczne, które współpracują z wolontariuszami lub chcą taką współpracę rozpocząć.

szczegóły »
Przechodź na zielonym!

Przedstawiciele Urzędu Miasta oraz policjanci ze szczecińskiej drogówki będą rozdawać pieszym ulotki i odblaskowe opaski z napisem „Przechodź na zielonym”.

szczegóły »
Biała sobota dla dzieci i młodzieży

Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii zaprasza 16 września 2017 r. na białą sobotę. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Instytut organizuje tego dnia bezpłatne konsultacje dla dzieci i młodzieży.

szczegóły »
11. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie"

Jak co roku, konferencja poświęcona będzie szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie.

szczegóły »
Warsztaty "Wolontariat w pierwszych krokach"

Przygodę z wolontariatem warto rozpocząć od zdobycia solidnej dawki wiedzy na ten temat.

szczegóły »
Wszystko o sieci szpitali i lekach 75+ dla seniorów

W każdą środę września pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia dyżurują w szpitalach, informując o zmianach, jakie od 1 października przyniesie tzw. sieć szpitali.

szczegóły »
Działania EDWARD

W czwartek 21.09.2017 roku już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona będzie akcja pod nazwą EDWARD, czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death).

szczegóły »
W piątek kontrolerzy mają wolne

W najbliższy piątek (22 września) pasażerowie wszystkich linii obsługiwanych przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie pojadą za darmo. 22. września nie musisz kupować biletów, a jeśli już je masz, to ich nie kasuj. Tego dnia kontrolerzy mają wolne.

szczegóły »
UroRun w ramach Europejskiego Tygodnia Urologii

Inicjatorem i współorganizatorem przedsięwzięcia jest Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej w Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM na Pomorzanach.

szczegóły »
Zakończenie lata na Wyspie Grodzkiej

Zapraszamy na zakończenie lata na Wyspa Grodzka! Atrakcje dla dzieci, strefa żeglarska, Szczecińska Liga Stand-Upkoncert zespołu xxanaxx i DJ-skie sety - lato w Szczecinie kończymy z przytupem :)

szczegóły »
Cyberprzestrzeń i dziecko

Od 2004 roku w Polsce 12 października obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Komputera. Z tej okazji warto przypomnieć, że dla dzieci Internet jest oknem na świat, oferującym wiele możliwości rozwoju, nauki czy nawiązywania nowych znajomości, ale także może nieść za sobą pewne zagrożenia. 

szczegóły »
Październikowe warsztaty “Wolontariat w pierwszych krokach”

Podczas warsztatów poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej?

szczegóły »
Akcja Godzina dla Szczecina- 20-22.10.2017

 Istotą akcji jest realizacja inicjatyw społecznych, które służą miastu i jego mieszkańcom, niekiedy są reakcją na to, czego w mieście brakuje, a co jest ważne społecznie.

szczegóły »
Coraz więcej przeszczepów

W tym roku wykonano już w naszym szpitalu więcej przeszczepów nerek, niż w całym 2016 r. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna liczba przeszczepień wątroby i płuc również pobije rekord.

szczegóły »
Akcja "Znicz 2017" - Straż Miejskia Szczecin

W okresie od 27.10 do 01.11.2012 w akcji "ZNICZ" w systemie rotacyjnym włączonych do działań zostanie w sumie 95 strażników i cały tabor samochodowy, jakim dysponuje Straż Miejska.

szczegóły »
Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do mobilnego stanowiska

Specjaliści z ZOW NFZ odpowiedzą na pytania dotyczące leczenia uzdrowiskowego i bezpłatnych leków dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat, założą konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. 

szczegóły »
Akcja "ZNICZ" 2017 - porady nie tylko drogowe

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. 

szczegóły »
II Kongres Bezpieczeństwa Wodnego

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do wzięcia udziału w II Kongresie Bezpieczeństwa Wodnego. Kongres odbędzie się w dniach 12-13 listopada 2017 r. w Szczecinie.

szczegóły »
Debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby występujących zdarzeń drogowych oraz minimalizacja ich skutków jest priorytetowym zadaniem wszystkich krajów Unii Europejskiej.

szczegóły »
Pierwszy Szczeciński Tydzień Ubogich

W tym roku, chcemy podczas Pierwszego Szczecińskiego Tygodnia Ubogich (19-25 listopada br.) prosić o finansowe i rzeczowe wsparcie dla Szczecińskiego Stowarzyszenia Feniks.

szczegóły »
Spotkanie Otwarte nt.: „Problemy Dorosłego Dziecka Alkoholika”

prelegentem będzie Specjalista ds. rodziny, mediator mgr Joanna Szałata

szczegóły »
Listopadowe warsztaty “Wolontariat w pierwszych krokach”

Podczas warsztatów poznasz odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej?

szczegóły »
VIII Kampania Białej Wstążki – „W sieci przemocy”

W trakcie kampanii będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki.

szczegóły »
Warsztaty: „Jak zrozumieć siebie i drugiego człowieka? Skuteczne sposoby dojrzałego komunikowania”

Zajęcia poprowadzi: Dr inż. Michał Rylski, coach NMC

szczegóły »
Wspólna akcja „Strzeżonego sąsiad strzeże”

W dniu 2 grudnia 2017 roku, zorganizowana zostanie akcja profilaktyczna pod nazwą „Strzeżonego sąsiad strzeże” mająca na celu przeciwdziałanie włamaniom m.in. do mieszkań. 

szczegóły »
Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

Zapraszamy szkoły do uczestnictwa w Forum poprzez udział jej przedstawicieli i prezentacji realizowanych działań w atrakcyjnej dla młodzieży formule gry – Giełdy dobych praktyk. 

szczegóły »
Przystanek Wolontariat po raz 9. Zapraszamy!

Już w najbliższy poniedziałek startuje prawdziwe święto obecnych i przyszłych wolontariuszy. Podczas tygodnia szczecińskich obchodów Dnia Wolontariusza mieszkańcy będą mogli uczestniczyć m.in. w spotkaniach, warsztatach i happeningu.

szczegóły »
Spełniamy dziecięce marzenia! – koncert charytatywny „Magia Marzeń”

W mikołajki, 6 grudnia o godzenie 19.00 w złotej sali zagrają Michał Grobelny z zespołem oraz Wojciech Pilichowski Band.

szczegóły »
Mikołajki z odblaskami

W środę 6 grudnia br., odbędzie się akcja rozdawania odblasków pieszym, w której wezmą udział pracownicy Referatu ds. Organizacji Ruchu WGKiOŚ wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

szczegóły »
Szybka Randka z Wolontariatem

Wolontariat od pierwszego wejrzenia? To jest możliwe!

szczegóły »
Kampania Krajowego Centrum ds. AIDS pt. Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)

Grudniowa konferencja w Szczecinie adresowana jest do organizacji zajmujących się profilaktyką HIV/AIDS oraz uzależnień w różnych grupach wiekowych: władz szkolnych, samorządowych, Policji oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

szczegóły »
Wykład pt. "Radioterapia protonowa - fizyka w walce z rakiem"

zdobycze fizyki jądrowej są coraz powszechniej wykorzystane do walki z rakiem - jednej z najgroźniejszych plag współczesnej cywilizacji.

szczegóły »
Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” na Gumieńcach

Komisariat Policji Szczecin - Pogodno zaprasza mieszkańców osiedla Gumieńce oraz przedstawicieli RO Gumieńce na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”.

szczegóły »
XI Ogólnopolski Festiwal UNICEF w SP 11

W związku z organizacją Festiwalu ogłaszamy cykl konkursów dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z całego kraju

szczegóły »
Wykład otwarty poświęcony zdrowiu psychicznemu

Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii zaprasza na wykład poświęcony zdrowiu psychicznemu pod tytułem „Dlaczego tragedia życiowa jednych doprowadza do śmierci, a innych do wyzwolenia?”.

szczegóły »
WOŚP Szczecin 2018

Zapraszamy na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na Łasztowni. A w programie m.in. bicie rekordu Guinnessa w spinningu, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Rowerowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, ognisko i zumba.

szczegóły »
Kwalifikacja wojskowa 2018

W Szczecinie rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Przed komisjami lekarskimi powinno się stawić ok. 2,3 tys. kobiet i mężczyzn.

szczegóły »
Zbliżają się obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych 2018

Wydarzenia organizowane z tej okazji w 2018 r. poświęcone będą głównie jednemu tematowi – przygotowaniu do rozpoczęcia stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

szczegóły »
Różowa Filharmonia?

W najbliższą niedzielę 28 stycznia, kiedy zajdzie słońce, Filharmonia po raz pierwszy zaświeci się… na różowo. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na problem profilaktyki raka szyjki macicy. 

szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Rakiem w siedzibie ZOW NFZ

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza w piątek, 2 lutego w godz. 9-14 do siedziby przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.

szczegóły »
Światowy Dzień Walki z Rakiem - biała sobota

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor w Szczecinie uprzejmie informuje, że w niedzielę 4 lutego 2018 roku obchodzimy XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem.

szczegóły »
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2018

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. 

szczegóły »
Relacja z Czatu - Bezpieczeństwo w sieci...

W tegorocznej edycji czatu pojawiło sie bardzo dużo ciekawych pytań, dotyczących głównie ochrony danych osobowych w sieci i RODO, ochrony komputera, ochrony dziecka jako użytkownika internetu oraz uzależnień. 

szczegóły »
Zakochaj się w wolontariacie!

Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat na warsztaty: Wolontariat w pierwszych krokach – 14 lutego, środa, godz. 17:00-19:00.

szczegóły »
Walentynki ! Podaruj ukochanej osobie odblask!

W dniu 14 lutego 2018 r. w godz. 08.00- 09.00 na skrzyżowaniu pl. Grunwaldzki będą rozdawane mieszkańcom Szczecina gadżety poprawiające bezpieczeństwo na drodze w tym odblaski. 

szczegóły »
Spotkanie Otwarte nt.: „Dlaczego On/Ona pije?”

Centrum Wspierania Rodziny z Problemem Alkoholowym W Ośrodku "Z pomocą rodzinie" Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" serdecznie zaprasza na kolejne Spotkanie Otwarte

szczegóły »

Aktualności Publikacje RSS Newsletter Bezpieczna sieć Bezpieczny konsument Wiesz co jesz? Sztuka przetrwania Ochrona danych osobowych Pomoc dla bezdomnych Multimedia Serwis mapowy Hot Spot Szczecińskie Cmentarze

Aktualności

Oferty Wolontariatu na wakcje

Mimo wakacji i sezonu urlopowego organizacje nie odpoczywają. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń i akcji, których sukces zależy w głównej mierze od pomocy wolontariuszy.

Mamy do zaoferowania wiele fajnych akcji, ciekawych i różnorodnych – od pracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi ruchowo, poprzez akcje promocyjne oraz wolontariat sportowy. Chcesz pomóc? Sprawdź oferty. Masz pytania? Napisz na biuro@polites.org.pl zadzwoń 91 450 11 46 lub przyjdź do biura na Dworcową 19/205 (pon. – pt. 9:00-13:00).

Oferty Wolontariatu na wakacje w Szczecinie i nie tylko 

1. Akcja Katolicka na Pomorzanach szuka wolontariuszy na półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w dniach 3-14 lipca (dni robocze) od 8.00 do 16.00. Wolontariusze będą asystować wykwalifikowanym wychowawcom. Mile widziane jest minimum średnie wykształcenie wolontariusza oraz oczywiście wolontariusze muszą lubić dzieci. Wolontariusze będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji na półkoloniach, organizatorzy zapewniają tez wyżywienie.
W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z organizatorem Grzegorzem Rutkowskim - tel. 604770780

2. Stowarzyszenie Kultury i Integracji „IN TRACTU” poszukuje pełnoletnich wolontariuszy (również niemieckojęzycznych) do pomocy przy Szczecińskim Bazarze Rozmaitości:
- w sobotę 15 lipca godz. 14:00-20:00 oraz w niedzielę 16 lipca
- w sobotę 26 sierpnia godz. 14:00-20:00 oraz w niedzielę 27 sierpnia od godz. 10:00 do 16:00
w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18
Organizatorzy zapewniają dużo dobrej zabawy i wyżywienie.
Zakres zadań, w których będzie potrzebna pomocy: - od godz. 8:00 do 9:45 pomoc przy organizacji i koordynacji procesu rozkładania stanowisk przez Wystawców (wskazanie właściwego miejsca, sprawdzenie wypełnienia obowiązków przez Wystawcę w zakresie skompletowania elementów obowiązkowych przy stanowisku, służenie informacją) - wywieszenie banerów, jeśli będzie to konieczne - pomoc w infopunkcie (wraz z osobą wydelegowaną przez Organizatora) - pomoc przed obiektem w odnalezieniu drogi do OFF Mariny przez Gości (wraz z osobą wydelegowaną przez Organizatora)

Osoba do kontaktu w sprawie wolontariatu:

Michał Chaszkowski-Jakubów
kontakt@intractu.pl
+48 510 197 005
Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ


3. Stowarzyszenie Refugees Szczecin
Paulina Berczyńska, 536 294 684, paulina.berczynska@refugees.szczecin.pl
Stowarzyszenie Refugees Szczecin działa w Szczecinie od prawie dwóch lat i swoją aktywność koncentruje na działaniach na rzecz uchodźców. Zajmujemy się zarówno organizowanie pomocy doraźnej dla osób w ośrodkach dla cudzoziemców, pomocą w sprawach urzędowych cudzoziemcom w Szczecinie, jak również działaniami edukacyjnymi skierowanymi do mieszkańców miasta. Organizujemy wykłady, spotkania, debaty, projekcje filmów, warsztaty edukacyjne w szkołach. Wydajemy również własne materiały edukacyjne.

Wyjazd na Przystanek Woodstock 2017
1-6 sierpnia - praca na stoisku Stowarzyszenia na terenie Festiwalu

 • praca na stoisku obejmuje przede wszystkim prowadzenie rozmów z osobami odwiedzającymi stoisko, kolportaż materiałów promocyjnych i edukacyjnych, czuwanie nad bezpieczeństwem sprzętów i porządkiem na stoisku
 • stoisko przewiduje również aktywności plastyczne, gry edukacyjne, warsztaty tematyczne i wiele innych

Wolontariusz decyduje czy uczestniczy we wszystkich dniach imprezy, czy w dni wybrane, oraz to w jakie dodatkowe aktywności chce się zaangażować. Forma zaangażowania wolontariusza jest kwestią indywidualną do ustalenia z członkami Stowarzyszenia.
Jest to duża impreza plenerowa dlatego warto wziąć pod uwagę odporność na stres, hałas i zmienne warunki atmosferyczne.

Korzyści dla wolontariusza:

 • udział w fantastycznie zorganizowanej imprezie muzycznej i kulturalnej
 • poszerzenie kompetencji komunikacyjnych i zdobycie nowej wiedzy
 • bezpłatne szkolenie przygotowujące do prowadzenia rozmów o uchodźcach


4. Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów "Start" Poznań
poszukuje wolontariusza (mężczyzny) do pomocy Oskarowi na obozie dla osób niepełnosprawnych w Wągrowcu ( 60 km od Poznania) w dniach 13 – 27 sierpnia. Oskar jest osobą samodzielną, jednak wymaga pomocy w przemieszczaniu się z wózka na łóżko, do toalety.
Wolontariuszowi zapewnione będzie zakwaterowanie i wyżywienie, koszty transportu musi pokryć we własnym zakresie.
Osoba do kontaktu
Bogumiła Borne
tel. 61 848 31 89

5. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji "FAR" - region zachodniopomorski, ul. Łucznicza 64, pok. 16, 71-472 Szczecin, Sandra Ciesielska, sandra.ciesielska@far.org.pl , 663 318 361
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego realizującą program aktywizacji osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Tym, co nas wyróżnia jest rola „wzorca osobowego” – niepełnosprawni instruktorzy FAR na przykładzie własnych doświadczeń pokazują, jak prowadzić normalne życie, realizować marzenia i osiągać postawione sobie cele. W ramach naszych działań przeprowadzamy Obozy Aktywnej Rehabilitacji, a także organizujemy stacjonarne zajęcia rehabilitacyjno-sportowe w Szczecinie oraz innych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Poszukujemy wolontariuszy, który wsparliby nas i naszych podopiecznych na Obozach Aktywnej Rehabilitacji od 13 do 25 sierpnia oraz od 25 września do 6 października. W zakres pracy wolontariusza wchodzi asekuracja osób na wózkach inwalidzkich, pomoc podopiecznym w samoobsłudze oraz przy treningach sportowych. Gwarantujemy przeszkolenie z zakresu problematyki funkcjonowania osób niepełnosprawnych ruchowo oraz porozumienie wolontarystyczne. W przypadku wyjazdu na Obóz AR pokrywamy koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu. Zapewniamy pracę w miłym i zgranym zespole oraz podnoszenie własnych umiejętności.

6. Polski Związek Piłki Siatkowej
przy wsparciu Adecco Poland poszukuje Wolontariuszy do największego sportowego wydarzenia roku w Polsce: Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 m.in. w Szczecinie w dniach 24-29.08.
Profil wolontariusza:

 • ukończone 18 lat,
 • zainteresowanie siatkówką
 • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (nieobowiązkowe),
 • zaangażowanie i zdyscyplinowanie
 • miłe usposobienie i komunikatywność

Do zadań wolontariuszy będzie należało:

 • obsługa kibiców pod kątem informacyjno-logistycznym,
 • obsługa kibiców w wyznaczonych strefach (VIP, recepcja, kibica etc.),
 • realizacja zadań logistycznych i organizacyjnych,
 • wsparcie działu mediów i Biura Prasowego,
 • wsparcie działu marketingu i promocji.

Oprócz możliwości współtworzenia najważniejszego sportowego wydarzenia roku, oferujemy:

 • udział w profesjonalnym procesie rekrutacyjnym (test językowy, sesje oceny) uznawanym przez wielu pracodawców,
 • szkolenie z zakresu pierwszej pomocy,
 • zestaw pamiątkowy gadżetów Eurovolley 2017,
 • certyfikaty udziału w projekcie wolontariatu, testów i szkoleń,
 • posiłek i wodę w czasie pracy.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie:
http://www.adecco.pl/dlakandydatow/pracatymczasowa/wolontariat%20-%20mistrzostwa%20europy%20w%20siatk%C3%B3wce.aspx


7. Stowarzyszenie K2 Partners poszukuje wolontariuszy do 38.PKO Półmaratonu Szczecin.
Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i wsparcia przy organizacji naszej wyjątkowej imprezy biegowej. Szczegóły dotyczące stref i grup zadaniowych oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na naszej stronie www.halfmarathon.szczecin.pl w zakładce WOLONTARIAT. Rekrutacja trwa do 18.08.2017 r. kontakt: wolontariat@halfmarathon.szczecin.pl Dołącz do nas :) Czekamy na Ciebie :) PODAJ DALEJ :)
Wolontariat na okres 24-27 sierpnia 2017 r. w ramach 38.PKO Półmaraton Szczecin.

8. Towarzystwo Walki z Kalectwem Szczecin

Chętnie skorzystamy z pomocy wolontariuszy w wakacje. Prowadzimy dla osób niepełnosprawnych naukę j. niemieckiego 1 x tyg x 90min. i naukę j. angielskiego 1 x tyg 90 min – oba języki poziom podstawowy. Podobną ofertę mamy dla seniorów: nauka j. niemieckiego 1 x tyg x 90min. i nauka j. angielskiego 1 x tyg 90 min – poziom podstawowy. Osoby zainteresowane nauczaniem tych języków zapraszamy.
Oferujemy: miłą atmosferę, możliwość współuczestnictwa w imprezach: integracyjnych – ognisko, jednodniowy wyjazd do Międzywodzia, spotkania przy kawie i ciastku oraz imprezach kulturalnych – wspólne wyjście do kina, teatru.
Wolontariusze mogą również nieodpłatnie korzystać z propozycji sekcji zdrowego stylu życia aktywnie uczestnicząc w zajęciach Nordic Walking i Tai Chi oraz prelekcjach z możliwością indywidualnych konsultacji z takimi specjalistami jak dietetyk, fizjoterapeuta i trener personalny.
Więcej informacji udziela: Piotr Niciejewski tel. 91 8299944, kom. 668 416 419

9. PROJEKTOR - wolontariat studencki
Projekty wakacyjne prowadzone są przez studentów – wolontariuszy programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Polegają one na stałym pobycie wolontariuszy w szkole w celu realizacji zajęć edukacyjnych z uczniami. Czas trwania takiego projektu to 5 kolejnych dni roboczych po 5 godzin. Wolontariusze samodzielnie wybierają placówki, które odwiedzą, przygotowują scenariusz i materiały potrzebne do zajęć, a także je realizują i dokumentują. Dla studentów jest to świetna okazja do sprawdzenia i rozbudowania swoich umiejętności pracy z uczniami oraz pracy w grupie, a także doskonalenia komunikacji, organizacji, czy odpowiedzialności, co ogromnie zwiększa ich konkurencyjność na rynku pracy. Szkoły gwarantują nocleg oraz wyżywienie, natomiast PROJEKTOR pokryje koszty realizacji projektu (koszty podróży i materiałów edukacyjnych). Zapraszamy studentów do
skorzystania z oferty wakacyjnej PROJEKTORA. To świetna okazja do zwiedzenia całej Polski, a także nawiązania nowych znajomości i przeżycia wyjątkowych przygód oraz zebrania nowych doświadczeń.

Masz pytania? Chętnie pomożemy przygotować Ci Twój pierwszy wakacyjny wyjazd:
-> dzwoń do nas -> 81 534 78 93
-> pisz na naszego maila -> biuro@projektor.org.pl
-> złap nas na FB -> www.messenger.com/t/PROJEKTOR.wolontariat.studencki/

a po wakacjach może przedłużenie wolontariatu i wyjazd na Wolontariat Europejski (EVS)?
Jeśli chcecie wziąć udział w projekcie, który umożliwi Wam poznanie nowej kultury, języka i ludzi, nabywanie i rozwijanie kompetencji – aplikujcie na EVS! Mamy do zaoferowania dwa projekty w ramach programu Erasmus+. Są one dofinansowane, więc uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie, kieszonkowe, pieniądze na wyżywienie, zwrot kosztów podróży, ubezpieczenie CIGNA i kurs językowy.
Pierwszy projekt dotyczy wyjazdu na EVS na 10 miesięcy i działania w przedszkolu GREEN GARDEN w Szekszerd (Węgry). Na pewno jest to świetna opcja dla osób, które swoją przyszłość wiążą z pracą z dziećmi i chcą zdobyć doświadczenie. Ale nie tylko dla nich – bo aplikować może każdy w wieku od 18 do 30 roku życia, bez względu na wykształcenie. Liczy się przede wszystkim Wasza motywacja i chęć do działania! Początek projektu: wrzesień 2017.
Drugim projektem jest roczny EVS w organizacji pozarządowej w GREIFSWALD (Niemcy). Wolontariusz miałby szansę poznania niemieckich organizacji, sposobu ich funkcjonowania, pracy ze społecznością lokalną, możliwość prowadzenia własnych warsztatów. Początek projektu: wrzesień 2017.
Napiszcie do nas, aby zapytać o szczegóły: evs@polites.org.pl !

 

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
11.07.2017