przejdź do głównej treści strony

Oferty Wolontariatu na wakcje

Mimo wakacji i sezonu urlopowego organizacje nie odpoczywają. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń i akcji, których sukces zależy w głównej mierze od pomocy wolontariuszy.

Mamy do zaoferowania wiele fajnych akcji, ciekawych i różnorodnych – od pracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi ruchowo, poprzez akcje promocyjne oraz wolontariat sportowy. Chcesz pomóc? Sprawdź oferty. Masz pytania? Napisz na biuro@polites.org.pl zadzwoń 91 450 11 46 lub przyjdź do biura na Dworcową 19/205 (pon. – pt. 9:00-13:00).

Oferty Wolontariatu na wakacje w Szczecinie i nie tylko 

1. Akcja Katolicka na Pomorzanach szuka wolontariuszy na półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w dniach 3-14 lipca (dni robocze) od 8.00 do 16.00. Wolontariusze będą asystować wykwalifikowanym wychowawcom. Mile widziane jest minimum średnie wykształcenie wolontariusza oraz oczywiście wolontariusze muszą lubić dzieci. Wolontariusze będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji na półkoloniach, organizatorzy zapewniają tez wyżywienie.
W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z organizatorem Grzegorzem Rutkowskim - tel. 604770780

2. Stowarzyszenie Kultury i Integracji „IN TRACTU” poszukuje pełnoletnich wolontariuszy (również niemieckojęzycznych) do pomocy przy Szczecińskim Bazarze Rozmaitości:
- w sobotę 15 lipca godz. 14:00-20:00 oraz w niedzielę 16 lipca
- w sobotę 26 sierpnia godz. 14:00-20:00 oraz w niedzielę 27 sierpnia od godz. 10:00 do 16:00
w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18
Organizatorzy zapewniają dużo dobrej zabawy i wyżywienie.
Zakres zadań, w których będzie potrzebna pomocy: - od godz. 8:00 do 9:45 pomoc przy organizacji i koordynacji procesu rozkładania stanowisk przez Wystawców (wskazanie właściwego miejsca, sprawdzenie wypełnienia obowiązków przez Wystawcę w zakresie skompletowania elementów obowiązkowych przy stanowisku, służenie informacją) - wywieszenie banerów, jeśli będzie to konieczne - pomoc w infopunkcie (wraz z osobą wydelegowaną przez Organizatora) - pomoc przed obiektem w odnalezieniu drogi do OFF Mariny przez Gości (wraz z osobą wydelegowaną przez Organizatora)

Osoba do kontaktu w sprawie wolontariatu:

Michał Chaszkowski-Jakubów
kontakt@intractu.pl
+48 510 197 005
Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ


3. Stowarzyszenie Refugees Szczecin
Paulina Berczyńska, 536 294 684, paulina.berczynska@refugees.szczecin.pl
Stowarzyszenie Refugees Szczecin działa w Szczecinie od prawie dwóch lat i swoją aktywność koncentruje na działaniach na rzecz uchodźców. Zajmujemy się zarówno organizowanie pomocy doraźnej dla osób w ośrodkach dla cudzoziemców, pomocą w sprawach urzędowych cudzoziemcom w Szczecinie, jak również działaniami edukacyjnymi skierowanymi do mieszkańców miasta. Organizujemy wykłady, spotkania, debaty, projekcje filmów, warsztaty edukacyjne w szkołach. Wydajemy również własne materiały edukacyjne.

Wyjazd na Przystanek Woodstock 2017
1-6 sierpnia - praca na stoisku Stowarzyszenia na terenie Festiwalu

 • praca na stoisku obejmuje przede wszystkim prowadzenie rozmów z osobami odwiedzającymi stoisko, kolportaż materiałów promocyjnych i edukacyjnych, czuwanie nad bezpieczeństwem sprzętów i porządkiem na stoisku
 • stoisko przewiduje również aktywności plastyczne, gry edukacyjne, warsztaty tematyczne i wiele innych

Wolontariusz decyduje czy uczestniczy we wszystkich dniach imprezy, czy w dni wybrane, oraz to w jakie dodatkowe aktywności chce się zaangażować. Forma zaangażowania wolontariusza jest kwestią indywidualną do ustalenia z członkami Stowarzyszenia.
Jest to duża impreza plenerowa dlatego warto wziąć pod uwagę odporność na stres, hałas i zmienne warunki atmosferyczne.

Korzyści dla wolontariusza:

 • udział w fantastycznie zorganizowanej imprezie muzycznej i kulturalnej
 • poszerzenie kompetencji komunikacyjnych i zdobycie nowej wiedzy
 • bezpłatne szkolenie przygotowujące do prowadzenia rozmów o uchodźcach


4. Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów "Start" Poznań
poszukuje wolontariusza (mężczyzny) do pomocy Oskarowi na obozie dla osób niepełnosprawnych w Wągrowcu ( 60 km od Poznania) w dniach 13 – 27 sierpnia. Oskar jest osobą samodzielną, jednak wymaga pomocy w przemieszczaniu się z wózka na łóżko, do toalety.
Wolontariuszowi zapewnione będzie zakwaterowanie i wyżywienie, koszty transportu musi pokryć we własnym zakresie.
Osoba do kontaktu
Bogumiła Borne
tel. 61 848 31 89

5. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji "FAR" - region zachodniopomorski, ul. Łucznicza 64, pok. 16, 71-472 Szczecin, Sandra Ciesielska, sandra.ciesielska@far.org.pl , 663 318 361
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego realizującą program aktywizacji osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Tym, co nas wyróżnia jest rola „wzorca osobowego” – niepełnosprawni instruktorzy FAR na przykładzie własnych doświadczeń pokazują, jak prowadzić normalne życie, realizować marzenia i osiągać postawione sobie cele. W ramach naszych działań przeprowadzamy Obozy Aktywnej Rehabilitacji, a także organizujemy stacjonarne zajęcia rehabilitacyjno-sportowe w Szczecinie oraz innych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Poszukujemy wolontariuszy, który wsparliby nas i naszych podopiecznych na Obozach Aktywnej Rehabilitacji od 13 do 25 sierpnia oraz od 25 września do 6 października. W zakres pracy wolontariusza wchodzi asekuracja osób na wózkach inwalidzkich, pomoc podopiecznym w samoobsłudze oraz przy treningach sportowych. Gwarantujemy przeszkolenie z zakresu problematyki funkcjonowania osób niepełnosprawnych ruchowo oraz porozumienie wolontarystyczne. W przypadku wyjazdu na Obóz AR pokrywamy koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu. Zapewniamy pracę w miłym i zgranym zespole oraz podnoszenie własnych umiejętności.

6. Polski Związek Piłki Siatkowej
przy wsparciu Adecco Poland poszukuje Wolontariuszy do największego sportowego wydarzenia roku w Polsce: Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 m.in. w Szczecinie w dniach 24-29.08.
Profil wolontariusza:

 • ukończone 18 lat,
 • zainteresowanie siatkówką
 • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (nieobowiązkowe),
 • zaangażowanie i zdyscyplinowanie
 • miłe usposobienie i komunikatywność

Do zadań wolontariuszy będzie należało:

 • obsługa kibiców pod kątem informacyjno-logistycznym,
 • obsługa kibiców w wyznaczonych strefach (VIP, recepcja, kibica etc.),
 • realizacja zadań logistycznych i organizacyjnych,
 • wsparcie działu mediów i Biura Prasowego,
 • wsparcie działu marketingu i promocji.

Oprócz możliwości współtworzenia najważniejszego sportowego wydarzenia roku, oferujemy:

 • udział w profesjonalnym procesie rekrutacyjnym (test językowy, sesje oceny) uznawanym przez wielu pracodawców,
 • szkolenie z zakresu pierwszej pomocy,
 • zestaw pamiątkowy gadżetów Eurovolley 2017,
 • certyfikaty udziału w projekcie wolontariatu, testów i szkoleń,
 • posiłek i wodę w czasie pracy.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie:
http://www.adecco.pl/dlakandydatow/pracatymczasowa/wolontariat%20-%20mistrzostwa%20europy%20w%20siatk%C3%B3wce.aspx


7. Stowarzyszenie K2 Partners poszukuje wolontariuszy do 38.PKO Półmaratonu Szczecin.
Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i wsparcia przy organizacji naszej wyjątkowej imprezy biegowej. Szczegóły dotyczące stref i grup zadaniowych oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na naszej stronie www.halfmarathon.szczecin.pl w zakładce WOLONTARIAT. Rekrutacja trwa do 18.08.2017 r. kontakt: wolontariat@halfmarathon.szczecin.pl Dołącz do nas :) Czekamy na Ciebie :) PODAJ DALEJ :)
Wolontariat na okres 24-27 sierpnia 2017 r. w ramach 38.PKO Półmaraton Szczecin.

8. Towarzystwo Walki z Kalectwem Szczecin

Chętnie skorzystamy z pomocy wolontariuszy w wakacje. Prowadzimy dla osób niepełnosprawnych naukę j. niemieckiego 1 x tyg x 90min. i naukę j. angielskiego 1 x tyg 90 min – oba języki poziom podstawowy. Podobną ofertę mamy dla seniorów: nauka j. niemieckiego 1 x tyg x 90min. i nauka j. angielskiego 1 x tyg 90 min – poziom podstawowy. Osoby zainteresowane nauczaniem tych języków zapraszamy.
Oferujemy: miłą atmosferę, możliwość współuczestnictwa w imprezach: integracyjnych – ognisko, jednodniowy wyjazd do Międzywodzia, spotkania przy kawie i ciastku oraz imprezach kulturalnych – wspólne wyjście do kina, teatru.
Wolontariusze mogą również nieodpłatnie korzystać z propozycji sekcji zdrowego stylu życia aktywnie uczestnicząc w zajęciach Nordic Walking i Tai Chi oraz prelekcjach z możliwością indywidualnych konsultacji z takimi specjalistami jak dietetyk, fizjoterapeuta i trener personalny.
Więcej informacji udziela: Piotr Niciejewski tel. 91 8299944, kom. 668 416 419

9. PROJEKTOR - wolontariat studencki
Projekty wakacyjne prowadzone są przez studentów – wolontariuszy programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Polegają one na stałym pobycie wolontariuszy w szkole w celu realizacji zajęć edukacyjnych z uczniami. Czas trwania takiego projektu to 5 kolejnych dni roboczych po 5 godzin. Wolontariusze samodzielnie wybierają placówki, które odwiedzą, przygotowują scenariusz i materiały potrzebne do zajęć, a także je realizują i dokumentują. Dla studentów jest to świetna okazja do sprawdzenia i rozbudowania swoich umiejętności pracy z uczniami oraz pracy w grupie, a także doskonalenia komunikacji, organizacji, czy odpowiedzialności, co ogromnie zwiększa ich konkurencyjność na rynku pracy. Szkoły gwarantują nocleg oraz wyżywienie, natomiast PROJEKTOR pokryje koszty realizacji projektu (koszty podróży i materiałów edukacyjnych). Zapraszamy studentów do
skorzystania z oferty wakacyjnej PROJEKTORA. To świetna okazja do zwiedzenia całej Polski, a także nawiązania nowych znajomości i przeżycia wyjątkowych przygód oraz zebrania nowych doświadczeń.

Masz pytania? Chętnie pomożemy przygotować Ci Twój pierwszy wakacyjny wyjazd:
-> dzwoń do nas -> 81 534 78 93
-> pisz na naszego maila -> biuro@projektor.org.pl
-> złap nas na FB -> www.messenger.com/t/PROJEKTOR.wolontariat.studencki/

a po wakacjach może przedłużenie wolontariatu i wyjazd na Wolontariat Europejski (EVS)?
Jeśli chcecie wziąć udział w projekcie, który umożliwi Wam poznanie nowej kultury, języka i ludzi, nabywanie i rozwijanie kompetencji – aplikujcie na EVS! Mamy do zaoferowania dwa projekty w ramach programu Erasmus+. Są one dofinansowane, więc uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie, kieszonkowe, pieniądze na wyżywienie, zwrot kosztów podróży, ubezpieczenie CIGNA i kurs językowy.
Pierwszy projekt dotyczy wyjazdu na EVS na 10 miesięcy i działania w przedszkolu GREEN GARDEN w Szekszerd (Węgry). Na pewno jest to świetna opcja dla osób, które swoją przyszłość wiążą z pracą z dziećmi i chcą zdobyć doświadczenie. Ale nie tylko dla nich – bo aplikować może każdy w wieku od 18 do 30 roku życia, bez względu na wykształcenie. Liczy się przede wszystkim Wasza motywacja i chęć do działania! Początek projektu: wrzesień 2017.
Drugim projektem jest roczny EVS w organizacji pozarządowej w GREIFSWALD (Niemcy). Wolontariusz miałby szansę poznania niemieckich organizacji, sposobu ich funkcjonowania, pracy ze społecznością lokalną, możliwość prowadzenia własnych warsztatów. Początek projektu: wrzesień 2017.
Napiszcie do nas, aby zapytać o szczegóły: evs@polites.org.pl !

 

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  

11.07.2017

© Urząd Miasta Szczecin