przejdź do głównej treści strony

Nie bądźmy obojętni, pomóżmy bezdomnym

Nie pozostawaj bierny, gdy zobaczysz osobę bezdomną śpiącą na klatce schodowej, w wiacie śmietnikowej, na przystanku komunikacji miejskiej lub w każdym innym miejscu!

Bezdomni, którzy pozostają poza schroniskami również w tym roku nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy. W zeszłym roku strażnicy miejscy, wraz z pracownikami Pogotowia Zimowego, dzięki życzliwości i darom mieszkańców Szczecina, rozwozili koce i ciepłe okrycia, gorącą herbatę i zupę.

W tym roku, strażników miejskich w działaniach wspierać będą wolontariusze z Caritas i pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie . Akcję „ Pogotowie Zimowe” straż miejska prowadzi od listopada razem ze Schroniskiem dla Bezdomnych Stowarzyszenia Feniks, MOPR-em i policją. Służby regularnie odwiedzają koczowiska, pustostany, działki, gdzie przebywają osoby bezdomne. Oferowane są im miejsca w schronisku, ogrzewalni miejskiej, w razie potrzeby udzielana jest pomoc medyczna, a w razie konieczności przewóz do Centrum Profilaktyki Uzależnień ( dawna Izba Wytrzeźwień). W ostatnich dniach, w związku z występowaniem niskich temperatur, pracownicy Pogotowia Zimowego i strażnicy miejscy częściej kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych. Szacuje się że w naszym mieście jest około stu takich osób.

 

Ważne adresy i telefony

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie

Dział Pomocy Osobom Bezdomnym ul. Jana Kazimierza 20

Tel.(91) 48 75 771

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie

Sekcja Interwencji Kryzysowej ul. Sikorskiego 3

Tel. Całodobowy (910 48 57 580 lub 19289

 

Pogotowie Zimowe dla Bezdomnych

Stowarzyszenie „Feniks” ul. Zamknięta 5

Tel. Całodobowy (91) 42 16 122

 

Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień-Ogrzewalnia

Ul. H. Dąbrowskiego 22-23

Tel. Sekretariat (91) 48 36 923

 

Straż Miejska Szczecin tel. Alarmowy 986 Policja tel. Alarmowy 997

 

Ogrzewalnia świadczy usługi od 1 października do 30 kwietnia przez 7 dni w tygodniu, całą dobę. Prawo pobytu mają osoby, które się tam zgłoszą lub zostaną przewiezione przez Straż Miejską, Policję lub Pogotowie Zimowe.

Autor:  Straż Miejska Szczecin 

06.11.2018

© Urząd Miasta Szczecin