przejdź do głównej treści strony

Bezpłatne badania spirometryczne

Bezpłatne badania spirometryczne, w dniach 25-30 września, w ramach Polskich Dni Spirometrii, będzie można wykonać między innymi w poradniach specjalistycznych w Koszalinie, Gryficach, Nowogardzie, Szczecinie, gabinetach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wierzchowie, Szczecinku oraz w szpitalu w Wałczu.

Miejsca wykonywania badań spirometrycznych w woj. zachodniopomorskim – otwórz link do wykazu na stronie Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Spirometria to podstawowe badanie oceniające pojemność płuc i przepływ powietrza. Pacjent wykonuje gwałtowny wydech do urządzenia, które mierzy stan układu oddechowego. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Pozwala rozpoznać obturacyjne schorzenia płuc. Dwie godziny przed badaniem nie należy - spożywać obfitego posiłku, godzinę przed - palić tytoniu, 45 minut przed - wykonywać intensywnego wysiłku. Badana osoba nie powinna mieć na sobie ciasnego, krępującego ruchy stroju.

Dni Spirometrii 2017 objęte są patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Wojskowego Instytutu Medycznego i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Autor:  Narodowy Fundusz Zdrowia 

14.09.2017

© Urząd Miasta Szczecin