przejdź do głównej treści strony

Zanim zapłacisz, sprawdź!

Szczecińscy przedsiębiorcy otrzymują fałszywe wezwania do zapłaty należności za wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej i Firm. Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do CEIDG - prowadzonej przez Ministra Rozwoju są BEZPŁATNE.

Od początku roku do Referatu Działalności Gospodarczej wpłynęło ponad 22 tysiące wniosków CEIDG – 1. Za dokonanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG, zarówno w zakresie rozpoczęcia wykonywania działalności, jak i jej zamknięcia nie są pobierane żadne opłaty.

Otrzymywane przez świeżo upieczonych przedsiębiorców listy z ponagleniem do zapłaty są ofertami handlowymi i nie mają związku państwowym rejestrem. W przypadku odebrania takiego pisma warto zweryfikować jego autentyczność w Centrum Pomoc Ministerstwa Rozwoju pod nr Infolinii: 801 055 088 lub na stronie www.ceidg.gov.pl

Założenie firmy – prosto i bezpłatnie

Założenie firmy to prosty proces, który nie wymaga żadnych opłat. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku do CEiDG. Możemy to zrobić w Urzędzie Miasta lub elektronicznie. Wniosek jest automatycznie kierowany do Urzędu Skarbowego, Urzędu Statystycznego, ZUSu lub KRUSu.
Niezbędne informacje jak założyć nową działalność krok po kroku znajdują się na stronie eurzad.szczecin.pl
W załączeniu fałszywe pismo, które otrzymują szczecińscy przedsiębiorcy.

 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

12.12.2016


Lista załączników:

© Urząd Miasta Szczecin