przejdź do głównej treści strony

System SZOT – nowe możliwości WOPR WZ

System SZOT powstał dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i realizacji projektu pn.: „Opracowanie i wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania i monitorowania ryzyka powodzi”.

System SZOT działa jako aplikacja webowa (dostępna z poziomu przeglądarki internetowej), z możliwością dostępu z dowolnego miejsca na świecie. System SZOT jest możliwy do obsługi na urządzeniach mobilnych.

Celem stworzenia systemu jest budowanie jednorodnej bazy danych w zakresie informacji dotyczących sił i środków WOPR oraz pozostałych podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego. System ma umożliwiać optymalizację procesu zarządzania zasobami w sposób centralny i skoordynowany. Przedstawiając dostępne siły i środki, dowolnie sortując je i przedstawiać wizualizację danych na serwerze mapowym. Utworzona aplikacja SZOT daje wiele możliwości zarządzania przydatnymi informacjami dla członków WOPR i ratowników wodnych oraz instruktorów. O najnowszych przeczytacie tutaj: System Zarządzania Organizacją w Terenie-nowe funkcjonalności.

Autor:  WOPR Województwa Zachodniopomorskiego 

12.01.2018

© Urząd Miasta Szczecin