przejdź do głównej treści strony

Podsumowanie konkursu "Profilaktyka Oczami Młodzieży"

Zbliża się uroczysty finał konkursu pod nazwą "Profilaktyka Oczami Młodzieży" - edycja 2014. Od kilku lat konkurs jest inicjowany i organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Fundację "Razem Bezpieczniej".

Tematyka poruszana w pracach młodzieży dotyczy takich zagadnień jak: profilaktyka uzależnienia od środków psychoaktywnych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym , przemoc i agresja, handel ludźmi oraz przeciwdziałanie zachowaniom suicydalnym wśród młodzieży. Jest to sposób pokazania tego, jak postrzegają te trudne zagadnienia młodzi ludzie i w jaki sposób sami chcą ze sobą rozmawiać na ważne tematy.

Konkurs prowadzony był od września. Przystąpiło do niego 70 placówek oświatowych, które nadesłały w sumie 87 prac konkursowych. Wraz z końcem listopada podsumowano nadesłane prace i wyłoniono laureatów. Spośród wszystkich zgłoszonych prac wyróżniono 21, stworzonych przez 29 osób. Młodzież, która zostanie nagrodzona reprezentuje placówki oświatowe z różnych stron naszego województwa od Szczecina, przez, Mosty, Chojnę, Białogard aż do Szczecinka i Darłowa. Wśród laureatów są uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 15 grudnia o godzinie 11.00 w kinie "Pionier", al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie.
Wraz z laureatami zaproszeni będą również przedstawiciele dyrekcji, wychowawcy, opiekunowie oraz nauczyciele, pod których opieką powstała praca konkursowa.
Informujemy, że w edycji 2014 w gronie laureatów znalazły się następujące osoby:
1. Aleksandra Pęcak
2. Natalia Amerek
3. Magdalena Gołda
4. Agnieszka Wojtukiewicz
5. Dominik Kubiak
6. Melania Stakuć
7. Paulina Budziak
8. Jarosław Chojnacki
9. Matylda Pietkiewicz
10. Olga Drożdżal
11. Magdalena Bindas
12. Paulina Bindas
13. Marcin Szpernalowski
14. Mariusz Furman
15. Ewa Jabłońska
16. Patrycja Wijata
17. Paulina Krestenko
18. Aleksandra Wasylewicz
19. Bartosz Saskowski
20. Paulina Cabaj
21. Dominika Borowska
22. Łukasz Rybowicz
23. Natalia Grzegorczyk
24. Dawid Włodarski
25. Iga Kozłowska
26. Sandra Pająk
27. Natalia Galasińska
28. Magdalena Żołądek
29. Adam Skwarczyński

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w "Profilaktyce Oczami Młodzieży" a laureatom już teraz serdecznie gratulujemy.

Autor:  Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie 

08.12.2014