przejdź do głównej treści strony

„Bezpieczny senior” – debata

Komendant Miejski Policji w Szczecinie zaprasza do udziału w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie pt. „Bezpieczny Senior”.

Udział w debacie umożliwi wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z aktualnymi zagrożeniami, na jakie są narażeni seniorzy oraz zaznajomienie się z działaniami policji i innych instytucji mającymi na celu im przeciwdziałanie. Debata społeczna ma na celu określenie, w jaki sposób policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa osób starszych.

Najważniejszym jej celem jest ustalenie oczekiwań społecznych w zakresie pomocy seniorom oraz określenie i zaplanowanie działań zapobiegawczych odpowiadających na aktualne zagrożenia, na które są narażeni najstarsi mieszkańcy Szczecina, z uwzględnieniem szczególnej roli policji w działaniach z zakresu profilaktyki społecznej.

Z tej okazji Zachodniopomorski Oddział Funduszu zaprasza do swojego mobilnego stanowiska, przy którym nasi specjaliści będą udzielać informacji i odpowiadać na pytania dotyczące zasad korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych przez NFZ, w tym leczenia uzdrowiskowego oraz zaopatrzenia w wyroby medyczne.  

 

Wstęp wolny

Kiedy: 26 października 2018, godz. 13:00

Gdzie: Klub 13 Muz Szczecin

Autor:  Klub 13 Muz 

24.10.2018

© Urząd Miasta Szczecin