przejdź do głównej treści strony

Bezpiecznie w trakcie ferii – pogadanka w Multikinie

Zimowe ferie, które już dziś rozpoczną się dla wielu młodych mieszkańców naszego województwa będą czasem różnorodnego wypoczynku. Jedną z form korzystania z tego wypoczynku może być wizyta w kinie, w trakcie której można nie tylko dobrze spędzać czas ale również pogłębiać swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

W dniu 10 lutego br. na spotkaniu w multikinie przed rozpoczęciem filmowego seansu policjant z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie zimowego wypoczynku oraz zasady obowiązujące w ciągu całego roku. Takie jak bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się po nieoznakowanych odcinkach drogi czy bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Funkcjonariusz wytłumaczył dzieciom, że nie wolno ufać żadnej osobie, która oferuje swoją pomoc oraz podejmuje inicjatywę rozmowy bez wcześniejszego porozumienia z rodzicami, a także udzielił wskazówek jak należy się zachować w trudnych sytuacjach. Spotkanie to dało również uczestnikom możliwość zapoznania się z pracą Policji.
Szczecińska Policja w trakcie ferii towarzyszyć będzie najmłodszym mieszkańcom Szczecina aby przypominać im o tym jak spędzać je bezpiecznie.

asp. Michał Sroka

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

14.02.2017

© Urząd Miasta Szczecin