przejdź do głównej treści strony

Ferie, ferie – wodniacy w trosce o bezpieczeństwo

W związku z trwającymi feriami zimowymi policjanci Referatu Wodnego KMP w Szczecinie, przeprowadzili wzmożone kontrole akwenów i terenów przywodnych, w trosce o bezpieczeństwo osób tam przebywających.

Policjanci prowadzili również pogadanki z rodzicami, aby zwrócili uwagę na to, jak ich pociechy spędzają czas wolny. Kontroli poddane zostały bulwary, rejony stawów i oczek osiedlowych oraz jezior, których jest wiele na terenie naszego miasta.

Sprawdzenie zostało przeprowadzone również w obrębach ochronnych - Kanał Cegielinka i Klucki, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb.

W trakcie weekendowych działań przeprowadzono 32 interwencje w trakcie których wylegitymowano 50 osób. Nałożono również 6 mandatów wędkarzom, którzy dokonywali połowu ryb bez stosownych uprawnień. Mundurowi sprawdzeniu poddali 11 rowerów, które nie były kradzione.

Policja Wodna po raz kolejny ostrzega, aby nie wchodzić na taflę lodową oraz w szczególności zwracać uwagę na dzieci, które najbardziej nieświadome zagrożeń, spędzają wolny czas na ślizgawkach.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

04.02.2019

© Urząd Miasta Szczecin