przejdź do głównej treści strony

Cyberzagrożenia – spotkania dla uczniów Gimnazjum nr 32 w Szczecinie

W dniu 6 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 32 mieszczącej się przy ul. Kopernika w Szczecinie odbyły się spotkania funkcjonariusza KMP w Szczecinie z uczniami szkoły na temat zagrożeń wynikających z użytkowania internetu oraz konsekwencji prawnych wynikających z popełniania przestępstw przy jego użyciu.

W trakcie prelekcji funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, w Szczecinie w ramach programu „Cyberdżungla” omówił zagrożenia jakie mogą spotkać użytkowników sieci oraz ukazał coraz bardziej powszechne zjawisko Cyberprzemocy. W czasie spotkań uświadamiano zebranym, iż poza korzyściami jakie dają współczesne środki multimedialne, kryją się w nich również zagrożenia, wynikające z niewłaściwego wykorzystania mediów jakimi jest internet czy telefonia komórkowa.

Zainteresowanie tą tematyka ze strony uczniów jest duże z uwagi na fakt, iż każdy młody człowiek w swoim codziennym życiu posługuje się multimedialnymi środkami komunikacji Wielu młodym ludziom wydaje się, że internet nie kryje przed nimi żadnych tajemnic co w konsekwencji może prowadzić do tego, że jego młodzi użytkownicy wpadają w pułapki zastawiane przez innych jego użytkowników.

Celem takich spotkań jest uzmysłowienie ich uczestnikom jak powinni korzystać z internetu by nie stać się ofiara cyberprzestępcy.

Opr. asp. Michał Sroka

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

08.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin