przejdź do głównej treści strony

Bezpieczeństwo w szkole - prelekcje w gim nr 7

W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa i wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich policjanci z Komendy Miejskiej Policji przeprowadzają prelekcje związane z tą tematyką” w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

W dniu 18.02.2016 r. asystent ds. nieletnich z KP Szczecin Dąbie udał się do Gimnazjum nr 7 przy ul. Nałkowskiej celem przeprowadzenia prelekcji „Nieletni paragraf”. Podczas zajęć z uczniami klas gimnazjalnych omówiono tematykę związana z odpowiedzialnością prawną osób małoletnich i nieletnich. Wskazano na definicję czynu karalnego i demoralizacji. W trakcie omawiania zagadnień przedstawiono również wiele ciekawych przykładów, aby młodzież mogła zobrazować sobie odpowiedzialność prawną oraz przejawy demoralizacji. Szczególną uwagę zwrócono na uchylanie się od obowiązku szkolnego celem zapobiegania temu zjawisku. Poruszono także zagadnienia związane z przemocą rówieśniczą oraz jej konsekwencjami.

W trakcie tych spotkań uczestnicy mogli dowiedzieć się jakich konsekwencji karnych mogą spodziewać się sprawcy przestępstw i nieletni zagrożeni demoralizacją. Dowiedzieli się również, jak zapobiegać niektórym zjawiskom by nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.

Opr. st. post. Przemysław Skarżyński/ asp. Michał Sroka

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

19.02.2016

© Urząd Miasta Szczecin