przejdź do głównej treści strony

Schronisko dla zwierząt w nowej lokalizacji

Schronisko dla bezdomnych zwierząt powstanie przy ul. Południowej. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego z przedstawicielami Rady Miasta Szczecin oraz Urzędu Miasta zaprezentowana została nowa lokalizacja schroniska.

Schronisko dla 150 psów oraz 50 kotów (podczas prac projektowych zostanie zweryfikowane dokładne zapotrzebowanie na ilość miejsc) powstanie przy ul. Południowej na działce o powierzchni 50 tys. m2, która ze względu na swoją lokalizację w możliwe najbardziej optymalny sposób rozwiąże kwestie związane z dojazdem do schroniska z każdej części Szczecina.

Obiekt będzie mieścił się w odległości 600 metrów od sąsiadujących z działką osiedli mieszkaniowych, 400 metrów od zabudowy jednorodzinnej oraz 200 metrów od ogrodów działkowych. W ramach inwestycji planuje się budowę parterowego budynku w którym znajdą się pawilony i dwa wybiegi dla zwierząt, sale zabiegowe i edukacyjne. Na terenie wokół obiektu zaplanowano posadzenie roślinności, której zadaniem będzie wytłumienie hałasu.

Miasto jest przed podpisaniem umowy na wykonanie projektu budowlanego schroniska. Koszt prac projektowych to 200 tys. zł. Prace budowlane mogłoby się rozpocząć w 2018 roku a zakończyć w 2019 roku.

Szczegółowy opis projektowanych rozwiązań w załączeniu (koncepcja projektowa odnosi się do ul. Chopina i zostanie dostosowana do nowej lokalizacji).

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

22.11.2017


Lista załączników:

© Urząd Miasta Szczecin