przejdź do głównej treści strony

22 września wyłączamy kasowniki

W sobotę 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. I nie jest to związane z żadną awarią. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu” komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa.

Europejski Dzień bez Samochodu ma promować ekologiczne zachowania i zachęcać mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Z tej okazji 22 września będzie można korzystać z transportu miejskiego przez cały dzień za darmo.

Przypominamy także, że w najbliższych dniach kontrolerzy biletowi ZDiTM będą rozdawali dzieciom podróżującym autobusami i tramwajami odblaski i odznaki wzorowego pasażera. Tydzień transportu zrównoważonego to czas na otwarcie drzwi zajezdni autobusowych i Centrali Ruchu ZDiTM dla grup zorganizowanych. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami naszych pracowników i sposobem funkcjonowania tych miejsc. Pierwsze, wrześniowe grupy odwiedziły już zajezdnie.

Dzieci podczas spotkań przez nas organizowanych dowiadują się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania przez dorosłych biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Starsi uczniowie zostaną zaproszeni do Centrali Ruchu, gdzie zobaczą system, na którym każdego dnia pracują dyspozytorzy ZDiTM.

Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do sekretariatów SPA Klonowica — tel. 91 432 84 00, SPA Dąbie — tel. 91 464 38 35.

Autor:  Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego 

21.09.2018

© Urząd Miasta Szczecin