przejdź do głównej treści strony

Bezpieczny Szczecin nocą

W weekendy, lokale rozrywkowe i puby zapełniają się klientami, którym nie przeszkadzają nawet niskie grudniowe temperatury. Uczestnicy tej formy odpoczynku często, ze względu na stan trzeźwości, mogą być narażeni na różnego niebezpieczeństwa. Zdarza się również, że pod wpływem alkoholu sami mogą popełniać przestępstwa i wykroczenia.

Komenda Miejska Policji w Szczecinie po raz kolejny przeprowadziła działania prewencyjno – kontrolne w rejonie lokali rozrywkowych znajdujących się w centrum Szczecina mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń. Policjanci obieli swoim nadzorem także uczestników ruchu drogowego, zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.
W ramach działań w godzinach nocnych do służby przystąpili policjanci Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie. W działaniach wziął udział również przedstawiciele Straży Miejskiej w Szczecinie.

W trakcie działań funkcjonariusze policji zatrzymali trzech sprawców przestępstw, w tym kierującego pod wpływem środków odurzających oraz kierującego wbrew zakazowi. Ujawniono również wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu i w ruchu drogowym, które w większości przypadków zostały zakończone na drodze postępowania mandatowego. Nie obyło się bez holowania pojazdu kierowcy, który pomimo braku uprawnień prowadził samochód ulicami Szczecina.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

05.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin