przejdź do głównej treści strony

19 LISTOPAD - Światowy Ddzień Ofiar Wypadków Drogowych

Dzień 19.11.2017 był Światowym Dniem Ofiar Wypadków Drogowych. Podczas podróży samochodem nie zastanawiamy się, że może spotkać nas coś niebezpiecznego. Niestety to właśnie transport drogowy co roku pochłania największą liczbę ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Policjanci szczecińskiej drogówki w dniu 19.11.2017 wzięli udział w działaniach profilaktycznych. Podczas kontroli drogowej policjanci przypominali kierującym, że w dniu dzisiejszym obchodzony jest Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Niektórzy kierujący byli bardzo zdziwieni, że w ogóle jest taki dzień. Mimo obchodzonego „święta” policjanci od rana kontrolowali trzeźwość oraz prędkość kierujących na ulicach Szczecina.

Na ul. Ku Słońcu oraz ul. Aleja Piastów podczas kontroli policjanci wręczali kierującym zapachy samochodowe w postaci znaku B-33 z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Mały upominek oprócz tego, że ładnie pachnie, to również będzie przypominał kierującym o nieprzekraczaniu prędkości na drodze. Kierujący otrzymywali także zapachy z wzorem znaku pionowego D-6 „przejście dla pieszych”. Według prowadzonych statystyk do największej ilości potrąceń pieszych dochodzi na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Dlatego mały zapach D-6 „przejście dla pieszych” niech również przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności przy wyznaczonych przejściach dla pieszych.

Na ul. Wyszyńskiego policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie rozdawali elementy odblaskowe dla pieszych. Odblaskowa opaska umieszczona na ręce lub nodze może uratować nam życie, ponieważ dzięki niej jesteśmy bardziej widoczni dla kierujących.

Policjanci przypominali wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o stosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.


st. sierż. Natalia Misiewicz /KR 

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

20.11.2017

© Urząd Miasta Szczecin