przejdź do głównej treści strony

BEZPIECZNY AUTOBUS - Informacja dla organizatorów wycieczek i przewoźników

Wiosna oraz lato to czas wzmożonych wyjazdów organizowanych przez placówki szkolne i wychowawcze. Zielone szkoły, wycieczki krajoznawcze oraz inne formy aktywnego wypoczynku wiążą się często z koniecznością wyjazdu kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. Aby taki wyjazd przebiegał i zakończył się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie dokonują kontroli stanu technicznego autobusów oraz stanu trzeźwości kierujących, którzy będą przewozić pasażerów.

Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu w Szczecinie powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pod nr tel. 91 8213033 lub 91 8213997.

  • Autobusy wyjeżdżające w godz. 06:30 – 10:00 kierowane są w celu przeprowadzenia kontroli do punktu kontroli autobusów na ul. Sambora w Szczecinie, o czym bezwzględnie organizator powinien powiadomić przewoźnika.
  • Kontrola autobusów wyjeżdżających po godz. 10:00 odbywa się w miejscu uzgodnionym z organizatorem wycieczki.

Kierowca skontrolowanego i sprawnego autobusu otrzyma od policjantów protokół z przeprowadzonej kontroli, który może okazać rodzicom wyjeżdżających dzieci.


mł. asp. Karolina Rykaczewska 

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

29.05.2018

© Urząd Miasta Szczecin