przejdź do głównej treści strony

Wojewódzki Konkurs Filmowy - Dzieciaki dbają o mleczaki

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie pod hasłem „Dzieciaki dbają o mleczaki” ogłoszonym w ramach Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”.

Ideą Konkursu ma być przedstawienie w formie kreatywnej, sposobów dbałości dziecka na zdrowie jego ząbków, znajomości zasad profilaktyki próchnicy (zabiegi higieniczne, odpowiednia dieta, wizyty u stomatologa). Konkurs ma na celu zaangażowanie rodziców w utrwalaniu pozytywnych nawyków prozdrowotnych oraz zwiększenie roli zarówno dzieci i ich rodziców w kształtowaniu zdrowia jamy ustnej.

Formą wykorzystywaną w konkursie ma być film krótkometrażowy, przedstawiający dziecko- jako głównego bohatera – w sytuacjach sprzyjających zdrowiu jego ząbków.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci uczęszczające do placówek realizujących Program „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy”- dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym (2-6 lat) oraz ich rodzice/opiekunowie.

Konkurs jest jednoetapowy, zgłoszenia należy przesyłać za pomocą poczty tradycyjnej, bezpośrednio na adres:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie
Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
ul. Spedytorska 6/7
70-632 Szczecin

W terminie:

Od 17 kwietnia 2018 roku do 21 maja 2018 roku.

Dodatkowe informacje o konkursie udzielane są w Oddziale Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie pod numerem telefonu 091-462-40-60 wew. 184 lub pod adresem e-mail: ozipz@wsse.szczecin.pl. 

Autor:  Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna Szczecin 

17.04.2018


Lista załączników:

© Urząd Miasta Szczecin