przejdź do głównej treści strony

Sprawdź się! - kontrole autokarów

Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowany urlop. Szczecińska drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasę z dziećmi lub młodzieżą, po uprzednim zgłoszeniu takiej kontroli po nr tel. 918213033 lub 918213997.

W planowanych godz. wyjazdu 06.30 – 10.00 takie kontrole odbywają się w wyznaczonym punkcie kontrolnym, przy ul. Sambora. W przypadku kiedy taki wyjazd planowany jest w godzinach późniejszych patrol drogówki dokona kontroli w miejscu wskazanym.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń takich kontroli, warto jest powiadomić o niej przynajmniej dzień wcześniej.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, a „dobry kierowca” to kierowca odpowiedzialny, który dba o swój pojazd. Sprawny pojazd to jeden z warunków niezbędnych do tego, abyśmy cało i zdrowo dotarli do miejsca planowanego wypoczynku.

Więcej:

Jak wygląda kontrola autokaru?

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

19.06.2019

© Urząd Miasta Szczecin