przejdź do głównej treści strony

"BEZPIECZNY NIECHRONIONY" w Szczecińskich szkołach

W minionym tygodniu policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej TAK oraz Szkoły Podstawowej nr 1, by porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach. I choć obowiązujące zasady i przepisy ruchu drogowego są doskonale znane przez najmłodszych, to sami przyznają, że poruszanie się po drogach jako pieszy uczestnik ruch nie jest rzeczą prostą.

W trakcie kilku spotkań z uczniami policjanci rozmawiali o obowiązujących zasadach na drodze, zachowaniu ostrożności i rozwagi. Umiejętność rozpoznawania zagrożeń w ruchu drogowym oraz wybór odpowiedniego momentu do wejścia na przejście dla pieszych, to elementy, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. I właśnie te umiejętności ćwiczyli uczniowie obu szkół podstawowych.

Najmłodsi użytkownicy dróg rozmawiali z policjantką także o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych gdy poruszamy się po drodze po zmroku. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali plany lekcji oraz elementy odblaskowe, które będą im przypominały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu ostrożności na drodze.

mł. asp. Karolina Rykaczewska

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

01.12.2016

© Urząd Miasta Szczecin