przejdź do głównej treści strony

Partyzantka Ogrodnicza

Partyzantka Ogrodnicza to akcja miejska z lokalną społecznością mająca na celu połączenie działań edukacyjnych z obszaru ekologii z działaniem artystycznym w przestrzeni miasta.

Wydarzenie będzie składało się z warsztatów, podczas których powstanie logo akcji, stroje dla uczestników oraz ekologiczne granaty i wyrzutnie. Wszystkie rekwizyty zostaną wykorzystane podczas akcji finałowej. Dzięki ekologicznym pociskom nieatrakcyjne miejsca zakwitną i pokryją się kolorem.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę pszczół w dużych aglomeracjach miejskich oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na ich los. W wyniku akcji powstanie film, w którym wystąpią uczestniczy warsztatów, wcielający się w rolę aktywnych działaczy, mających wpływ na swoje miasto, najbliższą okolicę, zachęcający do podejmowania aktywnych działań. Film z akcji finałowej zostanie zaprezentowany podczas otwarcia Filmowego Placu Zabaw w galerii TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz”.

Organizatorzy: Dom Kultury „13 Muz”, galeria TWORZĘ SIĘ
Projekt realizowany jest w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Prowadzenie: Karolina Gołębiowska

TERMINY:

07.09.2018 godz. 17:30-19:30 – warsztaty, dzień 1
08.09.2018 godz. 12:00-15:00 – warsztaty, dzień 2
15.09.2018 godz. 12:00 – akcja finałowa

Uczestnicy: dzieci, młodzież wraz z opiekunami (7+)

Zapisy: nielot90@gmail.com

Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona.  

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 

04.09.2018