przejdź do głównej treści strony

Katalog materiałów edukacyjnych dla szkół - Cybernauci

Fundacja Nowoczesna Polska w ramach projektu "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” prowadzi Katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologi informacyjno-komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa.

Na stronie www katalogu www.cybernauci.edu.pl/katalog/ znajduje się już ponad 120 ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych! 

Katalog to narzędzie, przeznaczone dla osób, które poszukują materiałów edukacyjnych dotyczących tematyki bezpieczeństwa w internecie oraz korzystania z narzędzi TIK.

Można w nim znaleźć między innymi:

  •     scenariusze zajęć,
  •     raporty i badania,
  •     plakaty i ulotki,
  •     grafiki,
  •     quizy, gry
  •     filmy edukacyjne

przygotowane przez różne organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy prywatne. Każdy materiał opisany jest kryteriami, obejmującymi m. in. adresatów, zakres tematyczny, licencje czy język publikacji, co pozwala na proste wyszukiwanie odpowiednich zasobów.

Zapraszamy do dodawania materiałów edukacyjnych stworzonych przez Państwa instytucje. Wystarczy wejść na www.cybernauci.edu.pl/katalog i wybrać opcję Dodaj nowy materiał. Materiał pojawi się na stronie projektu po akceptacji artykułu przez administratora strony.


Projekt "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Autor:  Fundacja Nowoczesna Polska 

11.10.2017


Lista załączników:

© Urząd Miasta Szczecin