przejdź do głównej treści strony

O bezpieczeństwie z najmłodszymi

W październiku funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach oraz szkołach podstawowych znajdujących się na terenie działania jednostki. Rozmawiano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, istniejących zagrożeniach i konsekwencjach nieodpowiedniego zachowania.

Ze wszystkich spotkań Asystent ds. Nieletnich z Komendy Policji na szczecińskim Niebuszewie wspomina to, które odbyło się w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 69 mieszczącej się w Szczecinie przy ul. Zamoyskiego 1. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, przypomniał jak należy się zachowywać podczas poruszania się po drodze, a także gdzie wolno przechodzić na drugą stronę ulicy.

Nie zabrakło także rad na temat tego co robić w sytuacji gdy się zagubimy. Na zakończenie przypomniano natomiast numery alarmowe 997 i 112. Dzieci doskonale radziły sobie z pytaniami policjanta, wykazały się dużą wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa.

st. sierż. Tomasz Biegun /KR

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

26.10.2017

© Urząd Miasta Szczecin