przejdź do głównej treści strony

13. edycja konkursu „Nieletni Paragraf” - Relacja

29. maja w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Zofii Nałkowskiej w Szczecinie odbył się finał konkursu „Nieletni Paragraf”. Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz trzynasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, a mające na celu uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.

Trzyosobowe drużyny uczniów szczecińskich szkół walczyły o pierwsze miejsce na podium. Do ścisłego finału zakwalifikowali się uczniowie:

- Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Ks. Dąbrówki 10,

- Szkoły Podstawowej nr 11 w Szczecinie przy ul. Emilii Plater 20,

- Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie przy ul. Komuny Paryskiej 20,

- Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie przy ul. Zofii Nałkowskiej 33.

Reprezentanci ww. szkół wybrani zostali podczas wcześniejszych etapów. Finaliści osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy o uzależnieniach, agresji, przemocy i przestępczości nieletnich.

Podczas finału uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Byli świetnie przygotowani przez pedagogów szkolnych. W zdobywaniu wiedzy pomagali także policjanci zajmujący się prewencją kryminalną. Wszyscy z zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo. Uczniowie oceniani byli przez jury, w którym zasiadał kurator sądowy ds. rodzinnych Sądu Rejonowego Szczecin - Prawobrzeże, przedstawiciel Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Szczecin.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi rundami odbył się pokaz samoobrony przygotowany przez Pawła Bombolewskiego z Klubu Karate Bushikan ze Szczecina. Ponadto uczennice z Szkoły Podstawowej 54 oraz uczniowie Dawid i Kacper z Trzebiatowa, zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne.

Po ostrej rywalizacji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie wywalczyli dla swojej szkoły pierwsze miejsce.

Po ogłoszeniu wyników finaliści XIII. edycji konkursu otrzymali nagrody: książki oraz sprzęt multimedialny ufundowany przez sponsorów: Sieć Hipermarketów Carrefur Polska i Linię Żeglugowe Euroafrica.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

31.05.2019