przejdź do głównej treści strony

„Alfred” - gość z Anglii powrócił

Wczoraj w SP nr 14 w Szczecinie przy ul. Strzałowskiej odbyły się pierwsze w tym roku spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ramach programu „Alfred radzi”. Gościem specjalnym spotkań był Alfred, który przyjechał prosto z Anglii wraz z Peterem Green.

Do maluchów oraz starszych uczniów słowa przestrogi kierował Alfred, kukiełka animowana przez angielskiego pastora Petera Greena autora programu. Program ten realizowany jest w Szczecinie od 2000 roku, a skierowany do dzieci w wieku 5-10 lat.

Głównym celem programu profilaktycznego „Alfred Radzi” jest uczenie dzieci jak zachowywać się w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu codziennym oraz promocja chrześcijańskich wartości i postaw.

Poprzez humor i opowiadanie - Alfred, kukiełka wprowadza dzieci w świat różnych problemów, dając im proste rozwiązania i ostrzega przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Tym razem poruszył tematykę przemocy, uzależnień i popełniania przez nieletnich czynów karalnych.

Podczas spotkania uczniowie również zapoznali się z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa przekazanymi przez szczecińskich policjantów. Dowiedzieli się także jakie zachowania podnoszą ich bezpieczeństwo, a jakich lepiej unikać. Spotkanie to rozpoczęło cykl spotkań z Alfredem w szczecińskich szkołach.

Poza osobistym spotkaniem z autorem programu i jego kukiełką, uczniowie mają jeszcze okazję zapoznać się z programem poprzez oglądanie przygotowanych filmów profilaktycznych. W przygotowaniu są kolejne odcinki skierowane do najmłodszych. Tym razem Alfred będzie radził sobie z przemocą, tą w domu i internecie.

Tymczasem oczekując na kolejny odcinek możemy spotkać Alfreda i jego twórce w szczecińskich szkołach.

Autor:  Komenda Miejska Policji w Szczecinie 

26.09.2019

© Urząd Miasta Szczecin